propolski.pl: Lionel Messi opuszcza Barcelonę!

Koniec pewnej epoki. Lionel Messi opuszcza Barcelonę [WIDEO]

Media obiegła nieprawdopodobna wręcz informacja o tym, że Lionel Messi nie podpisze nowej umowy z FC Barceloną. Tym samym zawodnik uznawany za najlepszego na świecie pożegna się z katalońskim klubem.

Temat ten budził wątpliwości przez długie ostatnie miesiące. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że Messi zdecyduje się na pozostanie na Camp Nou, a obie strony ostatecznie dojdą do porozumienia. W czwartek pojawiła się jednak informacja o tym, że przygoda argentyńskiego piłkarza z FC Barceloną dobiega właśnie końca.

Obie strony wyraziły żal, że marzenia gracza, jak i klubu nie mogą być ostatecznie spełnione. FC Barcelona podziękowała z całego serca swojemu zawodnikowi za ogromne zaangażowanie w rozwój klubu i złożyła najlepsze życzenia na przyszłość.

Jak się okazuje, na drodze do przedłużenia kontraktu z Dumą Katalonii stanęły względy licencyjne. Nikt nie ukrywa, że Barcelona zmaga się z wielkimi problemami finansowymi — dług klubu może wynosić nawet ponad miliard euro. Władze La Ligi były zmuszone zmniejszyć limit wynagrodzeń o nawet 50%. Zawodnik zgodził się na to rozwiązanie, ale ostatecznie negocjacje zakończyły się porażką.

34-letni piłkarz w barwach klubu Barcelony występował przez ponad dwie dekady. W pierwszym zespole ekipy z Camp Nou zjawił się w sezonie 2005/2006. W efekcie zagrał w 520 spotkaniach — strzelił 474 gole i zaliczył 217 asyst.

Argentyński zawodnik wywalczył sobie wszystkie najważniejsze klubowe nagrody. 10 razy sięgał po mistrzostwo Hiszpanii, siedem razy wygrał Puchar Króla oraz osiem triumfów w Superpucharze Hiszpanii. Messi w rezultacie stał się żywą legendą i ikoną klubu.

Zobacz również: Weganie rozlali farbę w KFC, by protestować przeciwko jedzeniu mięsa: „Twoje jedzenie walczyło o życie.” [WIDEO]

Zobacz również: Lempart: Czarnek wychowa córki na kretynki, a synów na bandytów [WIDEO]

https://www.youtube.com/watch?v=nnuDDGAE8yY

źródło: Onet.pl, rmf.fm

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these