Donald Tusk nie ukrywa, że bardzo martwi go stan władz w Polsce. W czasie spotkania w Senacie wyraził przekonanie, że obóz rządzący powinien dziękować Bogu za to, że ma taką wspaniałą opozycję.

– Oni powinni Bogu dziękować, że mają taką opozycję, która chce ich wyciągnąć z tego bagna, w jakie wpuścili siebie i całą Polskę – powiedział Donald Tusk.

Były premier jest zaniepokojony ostatnimi działaniami władz Polski. W czasie konferencji poświęconej podpisaniu porozumienia dotyczącego Obywatelskiej Kontroli Wyborów ogłosił:

– Jesteśmy dzisiaj świadkami działań władzy, która skoncentrowała wszystkie swoje wysiłki, żeby zabezpieczyć własne interesy finansowe i to władzy rozumianej jako partia polityczna, ale też liderów tej władzy!

– Oni sobie świetnie poradzili w czasie, w którym zafundowali Polakom rekordową drożyznę, rekordową, nieporównywalną z żadnym takim innym zdarzeniem w XXI wieku – dodał były szef RE.

Zdaniem Donalda Tuska polskie władze są wyjątkowo niekompetentne.

– Wiem tylko tyle, że zrobili wszystko, żeby te pieniądze zablokować, do tego dołożyli jeszcze, mówię o PiS-ie, kary, które idą już w miliardy złotych. Jedynie takie tłumaczenie, na które ich stać, to te bajdurzenie, że wszystkiemu jest winna albo Bruksela, a jak się chcą podlizać Brukseli, to mówią, że wszystkiemu jest winna opozycja – wyjaśnił.

– Opozycja, która jestem tego uczestnikiem, świadkiem i organizatorem, która robi wszystko, żeby wbrew własnym politycznym interesom, żeby te pieniądze trafiły do Polski, a oni są nawet w stanie zmarnować wysiłek opozycji. Oni powinni Bogu dziękować, że mają taką opozycję, która chce ich wyciągnąć z tego bagna, w jakie wpuścili siebie i całą Polskę – skwitował Tusk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Hołownia był na zakupach w Niemczech i Polsce. Pokazał „paragony grozy”, a później się zbłaźnił

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rosyjski żołnierz udawał, że nie żyje. Po kilku sekundach uciekł w krzaki [WIDEO]

źródło: Onet.pl, bankier.pl

(Visited 177 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj