propolski.pl: Tusk

Tusk zabawi się w sprzątacza? „Polskę trzeba oczyścić z brudu”

Donald Tusk oskarżył rząd o to, że zatruwa życie publiczne w kraju. W piątek lider PO spotkał się z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego i mówił o zatruciu Odry, które miało miejsce już w lipcu. Przyczyny ogromnej katastrofy ekologicznej nie są na ten moment znane.

Donald Tusk ocenił, że rząd PiS swoją biernością przyczynił się do katastrofy ekologicznej na Odrze i, że „zatruł życie publiczne” w Polsce.

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Tusk atakuje rząd

Tusk stwierdził, że PiS w kwestii zakażenia Odry „robi wszystko, żeby uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności”. Przewodniczący PO podkreślił, że „wszyscy mamy poczucie, że rządzący kręcą”.

– Aż się nie chce wierzyć, żeby to zaniechanie wynikało z lenistwa, głupoty, niekompetencji, te sprzeczne komunikaty. Wydaje się, że ta władza, jak każda tego typu władza, raczej robi wszystko, żeby uniknąć jakiejkolwiek odpowiedzialności, a nie, żeby wyjaśnić, skąd się to wzięło, żeby znaleźć odpowiedzialnych – powiedział były premier.

W kolejnej części przemówienia Tusk wnosił o „oczyszczenie Polski z brudu”. Jak wyjaśnił, chodzi nie tylko o skażenie Odry, ale także „zanieczyszczenie” życia publicznego.

– Musimy oczyścić i w sensie faktycznym Odrę i inne polskie rzeki i to oczywiście zadanie być może strategicznie rzecz biorąc najważniejsze to widać czarno na białym, że Odra jest skażona, ale jest też w jakimś sensie symbolem. Zatruwają nam też życie publiczne. Tak naprawdę nie tylko z rzeki zrobili ściek, ale na przykład z TVP też zrobili ściek. Z podręczników dla dzieci chcą zrobić ściek, chcą zatruć umysły i to naszym dzieciom jakąś wyjątkowo ohydną propagandą. Trzeci punkt to oczyszczenie, wymiar praktyczny dotyczący Odry, ale też taki uniwersalny, bo trzeba Polskę oczyścić z tego brudu, tego materialnego i w polskim życiu publicznym – dodał polityk opozycji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Politolog o Kaczyńskim: „Osiągnął swój cel”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Wiózł dziecko skuterem. Miał 4,5 promila

Źródło: 300polityka.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these