Zdaniem Donalda Tuska politycy PiS zadarli z jego teściową w związku z czym określił ich mianem „samobójców”. Były premier w swoim najnowszym wpisie na Twitterze ponownie poruszył temat „starszej doradczyni” nieco żartując z partii rządzącej.

— PiS zadarł ze wszystkimi: Unią, Ameryką, nawet z Czechami. A teraz z moją Teściową. Samobójcy — napisał Donald Tusk w ostatniej wiadomości.

Donald Tusk przypomniał swoje niedawne wystąpienie, w którym opowiedział o zachowaniu Sławomira Neumanna, Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka, którzy poszli na imprezę urodzinową do Roberta Mazurka, zamiast uczestniczyć w obradach Sejmu.

W konsekwencji tej wpadki Donald Tusk wezwał polityków na dywanik. Jak przekazała „Gazeta Wyborcza” Neumannowi groziła nawet utrata miejsca na listach wyborczych.

Tusk odniósł się do całej sprawy na live chacie czytając smsa od swojej teściowej, która stanęła w obronie „nieposłusznych” parlamentarzystów.

— Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie, nie powinni się tak zachować. Ale nie pozbywaj się ich, już i tak sporo ludzi z PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią — mówił premier.

Przeczytaj również:  Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego na granicy. Szef MON zdecydował [WIDEO]

Słowa Tuska z chęcią skomentowali politycy Zjednoczonej Prawicy, chociażby wiceminister spraw wewnętrznych Błażej Poboży.

— Los Budki i Siemoniaka w rękach Teściowej Tuska. Nikt nie ośmiesza swoich konkurentów w bardziej wyrafinowany sposób niż on — stwierdził.

— Czyli, że opozycją kieruje Teściowa? Polska polityka nie przestaje mnie zadziwiać — dodał minister w Kancelarii Premiera i poseł Solidarnej Polski Michał Wójcik.

Z podziwu nie mogła również wyjść posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska: — Kadrową Platformy, od której zależy los prezydium PO jest teściowa Tuska. Jak jakaś Królowa Matka normalnie — podsumowała na Twitterze.

Zobacz również: Mężczyzna wpadł na konferencję polityków KO. Takich mocnych słów nikt się nie spodziewał [WIDEO]

Zobacz również: Awantura w studio Polsatu. Dobromir Sośnierz nie wytrzymał: „Dajcie coś powiedzieć!” [WIDEO]

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 434 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here