Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz był jednym z gości w programie Polsat News. Wdał się w ostrą sprzeczkę z innymi parlamentarzystami i dziennikarzem, a poszło o temat obecności naszego kraju w Unii Europejskiej.

W pewnym momencie zrobił się taki chaos, że musiał interweniować prowadzący. Dobromir Sośnierz żywo gestykulował i próbował dojść do głosu, by przedstawić innym uczestnikom swoje stanowisko. Polityk od zawsze przejawiał sceptyczne nastawienie do polityki unijnej, tak było również i tym razem.

— Dajcie coś powiedzieć! Zrozumcie, mówiąc takie banialuki stawiacie Polskę w sytuacji bezalternatywnej. Jak wchodzicie do salonu samochodowego i mówicie, że za wszelką cenę musicie kupić ten samochód, to już nikt wam z ceny nie spuści — mówił podniesionym głosem przedstawiciel Konfederacji.

— Jak wchodzicie od Unii Europejskiej i mówicie na głos… .Przecież oni to słyszą, co mówicie! — dodał Sośnierz.

Wtedy do dyskusji włączył się prowadzący Grzegorz Jankowski, który stwierdził: — Panie pośle, ale za naszą wschodnią granicą jest rosyjski kolos, a po drugiej jest niemiecki kolos!

— Ale oni to słyszą — wtrącił Sośnierz.

Przeczytaj również:  Incydent przy trumnie królowej Elżbiety II. Interweniowała policja [WIDEO]

— Człowieku, to nie jest tajemnica dla nikogo — skwitowała Magdalena Biejat z Razem.

Wtedy rozmowa wymknęła się całkowicie spod kontroli i zmuszony był zareagować Grzegorz Jankowski: — Zrobił się bałagan! — upomniał swoich gości.

— Jeśli na wstępie mówicie, że nasza polityka jest bezalternatywna, to nasi partnerzy po drugiej stronie to słyszą. Nawet jeśli w to wierzycie, to nie powinniście tak mówić. Oczywiście tak nie jest. Wcale nie jest tak, że państwa, które nie są w UE są natychmiast najeżdżane przez Rosję. To jest kompletna bzdura. Ale nawet gdybyście tak uważali, to wchodząc do tego salonu samochodowego musicie udawać, że w sumie to wam nie zależy na tym samochodzie. A jak mówicie, że musimy być w Unii, bo inaczej sobie nie damy rady, to macie zerową pozycję negocjacyjną! — tłumaczył Sośnierz.

Zobacz również: Prezydent Brazylii niewpuszczony do pizzerii. Powód? Brak certyfikatu sanitarnego

Zobacz również: Mężczyzna wpadł na konferencję polityków KO. Takich mocnych słów nikt się nie spodziewał [WIDEO]

źródło: Twitter.com, wmeritum.pl

(Visited 6 384 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj