Zbigniew Ziobro skomentował propozycję byłego premiera Donalda Tuska w kwestii dokonania zmian w konstytucji. Zaznaczył, że Solidarna Polska nigdy nie wyrazi zgody na ich poparcie.

Kilka dni temu podczas konwencji PO lider tego ugrupowania oskarżył PiS i Jarosława Kaczyńskiego, że dążą do tego, by wyprowadzić nasz kraj z Unii Europejskiej. Tusk z przekonaniem stwierdził, że PiS zrobi tak dzięki „nocnemu głosowaniu” w Sejmie.

Zobacz również: Awantura w studio Polsatu. Dobromir Sośnierz nie wytrzymał: „Dajcie coś powiedzieć!” [WIDEO]

Zaapelował więc do Kaczyńskiego o wspólne dokonanie zmian w art. 90 konstytucji tak, by do wypowiedzenia umowy międzynarodowej wymagana była 2/3 głosów zarówno w Sejmie, jak i Senacie.

Do całej sprawy odniósł się także Zbigniew Ziobro, który był gościem na antenie RM FM.

— Po pierwsze, o ile wiem, to właśnie Donald Tusk zaproponował kiedyś koncepcję, aby to było zwykłe głosowanie. Po drugie, nie widzę powodu, aby to zmieniać. Solidarna Polska nigdy takiej koncepcji nie poprze. Jestem polskim patriotą, a nie patriotą unijnym — powiedział minister sprawiedliwości.

Zobacz również: Tusk ostrzega: „PiS zadarł z moją Teściową. Samobójcy”

Przeczytaj również:  Nie żyje znany dziennikarz. Był również sportowcem i członkiem zarządu PZPN

Ziobro podkreślił, że to dobrze, że wciąż jesteśmy w Unii, ale powinniśmy zastanowić się, jak lepiej wykorzystać ten fakt.

— Nie dać się rozgrywać i ogrywać. Chciałbym też, aby w porozumieniu z innymi państwami przywrócić wolność UE, która została odebrana przez lewicowych eurokratów, urzędasów brukselskich, którzy chcą zawłaszczyć UE, zrobić z niej państwo europejskie. Nie po to UE powstawała — mówił.

źródło: stefczyk.info

(Visited 387 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj