Donald Tusk opublikował na Twitterze wpis, w którym podsumował wizytę Olafa Scholza i Emmanuela Macrona w Kijowie. Przy tej okazji próbował dokuczyć premierowi Morawieckiemu.

Przywódcy Niemiec, Francji, Włoch oraz Rumunii odwiedzili Kijów. Politycy spotkali się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Do wspomnianej wizyty odniósł się były premier Donald Tusk, który opublikował mocny wpis. Chciał w nim dopiec premierowi Morawieckiemu. Zasugerował bowiem, że coś tu nie gra skoro w czasie wizyty europejskich przywódców nie ma przedstawiciela naszego państwa.

– Przywódcy Francji, Niemiec, Rumunii i Włoch zadeklarowali w Kijowie pełne wsparcie dla europejskich aspiracji Ukrainy. To przełom. Szkoda, że bez nas. To przecież Polska powinna być jednym z głównych uczestników tego wielkiego zdarzenia – napisał Donald Tusk w mediach społecznościowych.

Pod wpisem byłego szefa RE zaroiło się od mnóstwa komentarzy. Polityk z pewnością nie spodziewał się takich reakcji. Wielu internautów zaczęło bronić szefa rządu i wypomniało Tuskowi, że Morawiecki udał się do Kijowa już wiele tygodni temu, kiedy Kijów był wciąż zagrożony atakiem ze strony Rosji.

– To dlaczego nie było ich z nami w marcu w tak trudnej sytuacji w Kijowie? Albo kilka tygodni temu, gdy polski Prezydent przemawiał w Radzie Najwyższej Ukrainy? Panie Premierze, bardzo proszę… Ja tam wtedy byłam – przyznała Karolina Baca-Pogorzelska.

Przeczytaj również:  Kaczyński nie dowierzał, gdy ujrzał to, jak zagłosowała opozycja w sprawie reparacji. Przywódca miał wyszeptać to Błaszczakowi

– Widzę, że wszyscy jak jeden mąż w PO forsujecie ten kiepski spin. To w ramach przypomnienia – dodał wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow krótko do Amerykanów: „To jest temat, którego nie można uniknąć”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Petru cieszy się z wygranej z Kaczyńskim w sądzie: „Musi teraz przelać na mój rachunek 360 zł”

źródło: Twitter

(Visited 484 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj