Ryszard Petru i Jarosław Kaczyński spotkali się w sądzie. Jaka jest decyzja Sądu Najwyższego, jeśli chodzi o skargę kasacyjną złożoną przez prezesa PiS?

Były lider Nowoczesnej za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał informację o zwycięstwie w konfrontacji z Jarosławem Kaczyńskim. Przedmiotem sporu był wpis byłego posła, który opublikował w 2019 roku po przedstawieniu przez „GW” taśm dotyczących Srebrnej.

– Żaden z Jarosława Kaczyńskiego biznesmen. Człowiek, który zleca wykonanie prac i po roku nie płaci, jest po prostu oszustem – napisał 30 stycznia 2019 roku były lider Nowoczesnej.

Z racji tych słów Jarosław Kaczyński skierował sprawę do sądu. Sąd Okręgowy przyznał, że Ryszard Petru powinien przeprosić Jarosława Kaczyńskiego w związku ze słowami, jakich wobec niego użył. Innego zdania był Sąd Apelacyjny, który orzekł, że Ryszard Petru nie powinien przepraszać Kaczyńskiego.

Ryszard Petru na Twitterze dodał, że Sąd Najwyższy odrzucił wniosek prezesa PiS, który dotyczył skargi kasacyjnej.

– Znów wygrałem z Jarosławem Kaczyńskim. Sąd Najwyższy odrzucił jego wniosek o skargę kasacyjną. Musi teraz przelać na mój rachunek 360 zł jako zwrot kosztów postępowania. A chodzi cały czas o ten sam tweet — napisał Ryszard Petru na Twitterze.

Przeczytaj również:  Linda wściekł się na polityczną poprawność: "Po ch*j ten podział"

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Janusz Korwin-Mikke o wolności Polaków: „Człowiek chce coś zrobić, a tutaj siedzą mu na karku”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trwa sezon grzybowy. Trzeba jednak uważać: „Konsekwencje mogą być bardzo poważne”

źródło: Twitter

(Visited 153 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj