propolski.pl: Macron zadzwonił do Dudy

Macron zadzwonił do Dudy. Co mu powiedział?

Prezydent Francji Emmanuel Macron zadzwonił w piątek rano do prezydenta Andrzeja Dudy, by porozmawiać o ostatniej wizycie przywódców w Kijowie. O szczegółach poinformował szef prezydenckiego BPM Jakub Kumoch.

Zapewniono przy tym, że Francja i Polska będą razem współpracować na rzecz przyznania Ukrainie statusu kandydata do UE.

W czwartek do Kijowa przyjechał prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Włoch Mario Draghi oraz prezydent Rumunii Klaus Iohannis. Poparli oni nadanie Ukrainie statusu kandydata do UE.

Jak dodał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej, w piątek rano o wizycie rozmawiali polski i francuski prezydent.

– Do prezydenta Andrzeja Dudy dzwonił przed chwilą Emmanuel Macron, by omówić wizytę liderów Francji, Niemiec oraz Włoch w Kijowie i starania na rzecz przyznania Ukrainie statusu kandydata do członkostwa w UE. Polska i Francja będą współdziałać na rzecz tego rozwiązania – powiedział w mediach społecznościowych Kumoch.

Jak przekazał „prezydent Duda podziękował za poparcie przez Francję i Niemcy statusu kandydata dla Ukrainy i zapowiedział, że wraz z prezydent Słowacji Zuzanną Caputovą, prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą, prezydentem Estonii Alarem Karisem i prezydent Łotwy Egils Levits będzie nadal przekonywał niezdecydowanych do tego odważnego, niezbędnego kroku”. „Ukraina to Europa” – dodał Kumoch.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Petru cieszy się z wygranej z Kaczyńskim w sądzie: „Musi teraz przelać na mój rachunek 360 zł”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Partia Kukiz’15 zostanie wykreślona z ewidencji? Chodzi o poważne niedopatrzenie

źródło: NCzas.com

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these