Przewodniczący PO Donald Tusk odniósł się do decyzji UE ws. redukcji zużycia gazu. Przy okazji zaatakował minister Annę Moskwę, nawiązując do jej nazwiska.

– „Aby zwiększyć bezpieczeństwo dostaw energii dla Unii Europejskiej, Rada przyjęła dziś rozporządzenie o dobrowolnym zmniejszeniu zapotrzebowania na gaz ziemny o 15 proc. tej zimy. Rozporządzenie przewiduje możliwość uruchomienia przez Radę „stanu ostrzeżenia” dotyczącego bezpieczeństwa dostaw, w którym to przypadku zmniejszenie zapotrzebowania na gaz stałoby się obowiązkowe” – poinformowała na swojej stronie Rada Unii Europejskiej.

Nasz kraj sprzeciwił się nowym zasadom „z uwagi na poważne zastrzeżenia wobec treści projektu, w tym w szczególności wadliwą podstawę prawno-traktatową”.

Donald Tusk nabija się z minister Moskwy

– Unia podjęła decyzję o oszczędnościach gazu, żeby bronić się przed rosyjskim szantażem. Przeciwni byli Węgrzy (po konsultacjach z Ławrowem). W ostatniej chwili Węgrów poparła Polska – powiedział były premier, lider PO Donald Tusk.

– Decyzję podjęła Moskwa. Pani minister środowiska Anna Moskwa, żeby nie było wątpliwości – dodawał polityk PO.

Do słów Tuska szybko odniósł się rzecznik PiS Radosław Fogiel.

– Już na marginesie wszystkiego – bo Polska podjęła decyzję w interesie swoich obywateli, co się panu Tuskowi najwyraźniej nie podoba – ależ trzeba być żenująco żałosnym typem, żeby sobie robić tego rodzaju żarciki – odpowiedział byłemu premierowi.

Na wpis szefa PO odpowiedziała również sama minister Anna Moskwa.

– Panie Donaldzie Tusku – Polska od początku sprzeciwiała się obowiązkowej redukcji gazu w suwerennych państwach UE. Krótkowzroczna polityka i niesłuchanie Polski i Ukrainy w sprawie Nord Stream nie może być teraz podstawą do wymuszania solidarności – napisała polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tłum ludzi rzuca się na olej w sklepie. Dantejskie sceny [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Szkoda, że w plugawej stacji”. Michał Piróg uderza w TVP

źródło: Twitter / Rada Europejska/consilium.europa.eu

(Visited 167 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj