Media obiegła informacja o tragicznym wydarzeniu. W Varazdin w Chorwacji doszło do wypadku polskiego autokaru. Zginęło w nim 11 osób, a 34 są ranne i trafiły do szpitala.

Wpis opublikował premier Mateusz Morawiecki. Do nieszczęścia doszło na autostradzie A4 na północ od stolicy Chorwacji Zagrzebia.

Z pierwszych doniesień medialnych wynika, że pojazd miał zjechać z drogi i wpaść do rowu nieopodal miejscowości Breznički Hum.

Premier Morawiecki o tragicznym wypadku, w którym zginęli pielgrzymi

– Dziś rano w tragicznym wypadku polskiego autokaru w Varazdin w Chorwacji zginęło 11 osób, a 34 są ranne i hospitalizowane. To pielgrzymi, którzy zmierzali do Medjugorie. Chcę przekazać moje najgłębsze wyrazy współczucia dla rodzin ofiar – napisał premier RP.

– O szczegółach tragedii rozmawiałem dziś rano z premierem Chorwacji Andrejem Plenkovićiem, który zapewnił o pełnym wsparciu chorwackich służb medycznych. Poleciłem naszym służbom konsularnym organizację wsparcia dla rodzin uczestników wypadku – dodał Morawiecki.

Szef polskiego rządu przekazał, że do Chorwacji zmierza minister zdrowia Adam Niedzielski i wiceszef MSZ Marcin Przydacz. Na miejscu zjawią się również psychologowie i medycy z Zespołu Pomocy Medycznej.

Aktualizacja: Z informacji przekazanych przez TVN24 wynika, że śmierć poniosło 12 osób, a ponad 40 osób jest rannych w tym ciężko.

Przeczytaj również:  Putin: „Wszystko, co zostało zaplanowane, będzie wykonane”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tłum ludzi rzuca się na olej w sklepie. Dantejskie sceny [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Szkoda, że w plugawej stacji”. Michał Piróg uderza w TVP

źródło: TVN24, Twitter, TVP Info

(Visited 216 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj