Na środowym posiedzeniu Sejmu doszło do ostrego wystąpienia posłanki Lewicy Joanny Scheuring-Wielgus. Z mównicy sejmowej padły obelgi i wyzwiska.

Scheuring-Wielgus wystąpiła w koszulce Strajku Kobiet, sprzeciwiając się tym samym obywatelskiemu projektowi ustawy aborcyjnej.

Trzeba być draniem aby grać tym wszystkim właśnie teraz, podczas pandemii groźnego wirusa ,wkładać pod obrady projekty, które walczą z prawami człowieka. Jakim trzeba być draniem panie Kaczyński i pani Witek! — oceniła ostro posłanka Lewicy.

Pani jest bardzo nieuważna i nierozważna, na początku posiedzenia Sejmu tłumaczyłam, że te projekty muszą być teraz procedowane. Poprzednie posiedzenia Sejmu zajmowały nas właśnie projektami rządowymi dotyczącymi walki z pandemią koronawirusa — odpowiedziała marszałek Witek, która jednak nie mogła uspokoić rozgrzanej poseł Scheuring-Wielgus.

Przeczytaj również: „80 ton, to mniej niż 3 tiry”. Internauci tłumaczą matematyczce Lubnauer czym jest objętość. „Mnie też krew zalewa jak to czytam”

— Co Pani przed chwileczką zrobiła? Nie może ujść bezkarnie takie zachowanie. Wyzywanie Marszałka Sejmu, innych posłów od drani, od kłamców, od oszustów, od podłych ludzi. To skandaliczne i niedopuszczalne.  Zastosuje karę, bo takie zachowanie jest skandaliczne i niedopuszczalne. Sprawa będzie omawiana na prezydium Sejmu i będę wnioskowała o pani ukaranie — zapowiedziała marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Przeczytaj również:  Nie żyje Rafał Moks. Zawodnik MMA miał 36 lat

Przeczytaj również: Zdeterminowana Kidawa-Błońska ostro: „To jest po prostu zbrodnia”

źródło: Tysol

(Visited 199 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj