Posłanka Lewicy Magdalena Biejat wypowiadała się w Sejmie odnośnie projektu dot. zaostrzenia prawa aborcyjnego. Sejm debatował dziś nad obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”, który poparło niemal 800 tys. Polaków.

— Dzisiaj jest prosty wybór: jesteś za zabijaniem czy jesteś przeciw zabijaniu — mówiła Kaja Godek, która jest pełnomocniczką inicjatywy obywatelskiej. To właśnie do tych słów odniosła się Magdalena Biejat. Posłanka Lewicy oceniła, że obecna sytuacja jest szczytem hipokryzji oraz cynizmu.

Biejat przemawiała z mównicy sejmowej i dosadnie skrytykowała pomysł zaostrzenia prawa aborcyjnego.

— Czy Wy nas macie za idiotów — zaczęła swoje wystąpienie Magdalena Biejat.

— To, że dziś każecie nam się zajmować bezdusznym, barbarzyńskim projektem, któremu jak wiemy, przeważająca większość społeczeństwa jest przeciwna, to jest szczyt hipokryzji i cynizmu — kontynuowała posłanka.

Dalsza część jej wypowiedzi wybrzmiewała w podobnym tonie.

— Jak opozycja musimy się wypowiedzieć, choć uważamy, że to najmniej stosowany moment do debaty nad tak ważnym i złożonym tematem, jakim są prawa reprodukcyjne. Złożonym, bo kwestia aborcji to nie tylko zakaz, albo jego brak. To także edukacja seksualna, dostęp i jakoś usług medycznych, dostęp do badań prenatalnych i antykoncepcji — podkreśliła była przewodnicząca komisji rodziny.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 149 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Tusk bezlitośnie skrytykował pomoc dla rodzin: Przez 500 Plus wszystko runie [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here