Wczoraj doszło do kolejnej awarii oczyszczalni ścieków „Czajka”. Z tego powodu Rafał Trzaskowski zwołał specjalną konferencję.

Zdaniem prezydenta Warszawy woda w Warszawie jest bezpieczna, ponieważ zrzut odbywa się poza Warszawą. Taka odpowiedź nie zadowoliła jednak wielu Internautów, którzy w sieci zwracali Trzaskowskiemu uwagę na to, że problem nie kończy się na Warszawie.

Czytaj także: Kyle Rittenhouse — 17latek zastrzelił dwóch członków Antifa podczas zamieszek. Drastyczne video z chwili oddania strzałów obiegło sieć

Ponadto wypowiedź Trzaskowskiego oburzyła mieszkańców Bielan czy Białołęki, ponieważ w tych rejonach dochodzi do zrzutu ścieków. Ponadto sprawę skomentował również Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, który o awarii zamierza powiadomić prokuraturę.

— Mamy powtórkę sprzed roku i kolejną katastrofalną awarię #Czajka. Warszawskie fekalia znów płyną Wisłą. Trzaskowski nie zastosował się do zaleceń @MGMiZS_GOV_PL, nie wykonał rurociągu awaryjnego. Ponosi pełną odpowiedzialność za skażenie Wisły. Skierujemy sprawę do prokuratury —napisał Gróbarczyk na Twitterze.

Jak pisaliśmy poprzednio, również Wody Polskie ostrzegały Trzaskowskiego (jeszcze w kwietniu) o możliwej kolejnej awarii. Ich ostrzeżenia nie zostały jednak wzięte na poważnie przez warszawski ratusz.

Czytaj także: To już pewne – Morawiecki zapowiedział kolejny program PLUS. Tym razem skorzystają wszyscy Polacy

Wypowiedź Trzaskowskiego można obejrzeć w materiale poniżej:

Źródło: Twitter.com

(Visited 5 076 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj