Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wypowiedział się na temat bieżących wydarzeń politycznych. Jest przekonany, że PiS chciał odwrócić uwagę od sprawy pandemii i wykorzystał zastępczą, jaką jest aborcja.

— Kiedy grozi nam recesja, rządzący specjalnie, cynicznie wprowadzili ten temat do dyskusji, po to, żeby odwrócić uwagę swojego braku profesjonalizmu — mówił Trzaskowski podczas konferencji prasowej.

W dalszej części wypowiedzi skrytykował prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, którego określił jako pogubionego człowieka.

— Już dzisiaj w szeregach prawicy widać, że niestety król jest nagi i że Jarosław Kaczyński kompletnie się pogubił. Stracił swój instynkt polityczny, jeżeli tak naprawdę go kiedykolwiek miał i wiedzie całą prawicę na ścianę — kontynuował Trzaskowski.

Zobacz również: Edyta Górniak: Ludzie odeszli od Boga. Szatan ma ucztę

Już 2 tygodnie temu Trybunał Konstytucyjny wywołał wiele emocji w związku z wyrokiem w sprawie zgodności z konstytucją aborcji eugenicznej. Orzeczenie zapadło większością głosów, jednak nie spodobało się wielu tysiącom Polaków.

— Przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją — orzekł Trybunał.

Przeczytaj również:  Zaskakujący sondaż. Konfederacja staje się trzecią siłą

Od momentu nowej decyzji w wielu miastach Polski mają miejsce liczne demonstracje i protesty. Dochodziło nawet do dewastacji pomników, profanacji świątyń i przepychanek z policjantami.

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 1 542 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj