Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odniósł się do fali krytyki, jaka na niego spłynęła po stwierdzeniu, że prowadził rozmowy z Ursulą von der Leyen w temacie dodatkowych warunków, jakie muszą być spełnione, by pieniądze z KPO trafiły do Polski.

– Dość kłamstw i manipulacji. Za opóźnienie pieniędzy z KPO odpowiedzialny jest wyłącznie PiS – napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

– Musimy mieć gwarancję, że cały wymiar sprawiedliwości nie będzie upolityczniony. I ta ustawa likwidująca Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego nie daje takich gwarancji. Rozmawiałem z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i jestem dobrej myśli, że KE będzie stawiała dodatkowe warunki, że te warunki będą musiały być spełnione, żeby pieniądze popłynęły do Polski – dodał włodarz stolicy w czasie sobotniej konferencji prasowej w Obornikach Śląskich.

Po słowach polityka w mediach pojawiło się mnóstwo krytyki pod jego adresem. Paweł Jabłoński wiceszef MSZ podsumował, że wypowiedź prezydenta Warszawy nawet „trudno skomentować”.

– To się kojarzy z najczarniejszymi kartami w polskiej historii, kiedy ci politycy, którzy nie są w stanie zdobyć władzy w Polsce, uciekają się o wsparcie zewnętrzne i to kosztem interesów własnego państwa, własnego narodu – wyjaśniał Paweł Jabłoński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Siergiej Ławrow ujawnił „najważniejszy priorytet” wojny na Ukrainie. Zaskoczenia nie ma

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy Tomasz Lis się załamał? Nie odbiera telefonów i nie odpowiada na pytania

źródło: Twitter

(Visited 249 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj