propolski.pl: Siergiej Ławrow

Siergiej Ławrow ujawnił „najważniejszy priorytet” wojny na Ukrainie. Zaskoczenia nie ma

Siergiej Ławrow, szef rosyjskiego MSZ wyjawił główny priorytet wojny na Ukrainie. Po jego słowach nie ma jednak zaskoczenia.

Wojna na Ukrainie trwa od wielu tygodni. Rosjanie koncentrują się na walce w rejonie Donbasu i czynią tam pewne postępy. Już niedługo może im się udać, zająć miasto Siewierodonieck.

Szef rosyjskiego MSZ, Siergiej Ławrow zabrał głos ws. walk prowadzonych na Ukrainie. Oficjalnie wyjawił, jaki jest „najważniejszy priorytet” Rosji w tej wojnie.

– Celem jest wypchnięcie ukraińskiej armii i batalionów z obwodów donieckiego i ługańskiego, które Moskwa uznaje za niepodległe państwa – powiedział Siergiej Ławrow występując w telewizji TF1.

Słowa Siergieja Ławrowa skomentował „Kyiv Independent”

– Od lutego Rosja stonowała swoją retorykę, przechodząc od próby przejęcia kontroli nad całym terytorium Ukrainy do węższego skupienia się na Donbasie – wyjaśniło ukraińskie medium.

To jeszcze nie koniec. Siergiej Ławrow oświadczył, że inne regiony Ukrainy zostały objęte „specjalną operacją wojskową”.

– W innych regionach Ukrainy, gdzie Rosja prowadzi „specjalną operację wojskową”, mieszkańcy muszą sami zadecydować o swojej przyszłości – skwitował Ławrow.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Artur Barciś o słowach Anny Wendzikowskiej: „Załamałem się”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Madonna chce się spotkać z papieżem. Twierdzi, że jest dobrą katoliczką

źródło: wp.pl, Twitter

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these