Portal Interia poinformował, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski doszedł do porozumienia z Nowoczesną w sprawie wakatu na stanowisku wiceprezydenta stolicy.

Serwis ustalił, że Rafał Trzaskowski osobiście wskaże swojego nowego zastępcę, a koalicjantowi Platformy Obywatelskiej przypadnie stanowisko dyrektora koordynatora w warszawskim ratuszu.

— Prawdopodobnie jutro pan prezydent przedstawi osobę, którą wskaże na wiceprezydenta Warszawy — mówił w rozmowie z Interią Sławomir Potapowicz, wiceprzewodniczący Rady Warszawy oraz szef stołecznych struktur Nowoczesnej. Polityk dodał, że po burzliwych dyskusjach i groźbach permanentnego wykluczenia Nowoczesnej z prominentnych warszawskich stanowisk, koalicjanci w końcu porozumieli się.

Nieoficjalne informacje wskazują, że fotel Rabieja obejmie bliska współpracowniczka Trzaskowskiego, Aldona Machnowska-Góra, pełniąca dotąd funkcję dyrektor koordynator ds. kultury i komunikacji społecznej. Tym samym Machnowska-Góra dołączyłaby do grona pozostałych wiceprezydentów stolicy, Renaty Kaznowskiej, Michała Olszewskiego oraz Roberta Soszyńskiego.

Paweł Rabiej pożegnał się z wiceprezydenturą w zeszłym tygodniu. Będąc odpowiedzialny w ratuszu za obszar zdrowia, wyjechał na urlop do Grecji i natychmiast został zdymisjonowany.

Przeczytaj również: Strajk Kobiet. Najnowszy sondaż pokazuje, co Polacy myślą o ruchu Lempart

Przeczytaj również:

(Visited 1 589 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Tusk potępia zanieczyszczanie rzek. Oto jak zareagował Trzaskowski [WIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj