Gdyby Strajk Kobiet przygotował się do wyborów parlamentarnych i utworzył swój komitet wyborczy, aż 90 procent Polaków odmówiłoby wsparcia inicjatywy Marty Lempart.

Strajk Kobiet według najnowszego sondażu Estymator dla portalu DoRzeczy.pl nie cieszy się poparciem polskiego społeczeństwa i w przypadku ubiegania się o mandat w Sejmie, nie uzyskałby wystarczającego poparcia.

Pracownia Estymator pytając Polaków o gotowość rozważenia poparcia hipotetycznego komitetu, informuje o zaledwie 4,9 procent respondentów, którzy odpowiedzi twierdząco. W poprzednim badaniu było to 8,7 procent respondentów. Według danych pracowni, aż 90,4 procent badanych odpowiedziało negatywnie. Swojego zdania na ten temat nie miało 4,7 procent. pytanych (+1,3).

Jeśli zaś chodzi o demonstracje organizowane przez Strajk Kobiet, poparcie dla ruchu sprzeciwiającego się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji wyniosło około 47 procent, o 9,2 punktu procentowego mniej niż pod koniec października. Protestów nie popiera 42,2 procebt (+4,2) badanych, zaś 10,9 procent nie miało na ten temat zdania (+5).

Jak podaje Do Rzeczy, badanie zostało przeprowadzone w dniach 12-13 listopada na reprezentatywnej próbie 1025 dorosłych metodą wywiadów telefonicznych CATI.

Przeczytaj również: Janusz Palikot do znanego dziennikarza Gazety Wyborczej: Wypier***aj. Poszło o Jana Pawła II

Przeczytaj również:  Jest wyrok ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza. Szokujące zachowanie sprawcy w sądzie

źródło: Do Rzeczy

(Visited 5 600 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj