Poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz podkreślił, że Straż Graniczna powinna była pozwolić Franciszkowi Sterczewskiemu przedostać się przez granicę, a następnie zostać zatrzymanym i osadzonym w lochu.

Zdaniem prawicowego polityka należało uszanować immunitet Sterczewskiego i pozwolić mu działać tak, jak sobie to zaplanował.

— Może być przekonany, że posiada immunitet wszechświatowy? Życie jest najlepszym nauczycielem i należało pozwolić mu tę lekcję odebrać. Dla wszystkich z pożytkiem wyszłoby, gdyby poseł przemaszerował na drugą stronę, a następnie został zawinięty do białoruskiego aresztu i potem jęczał w lochu — mówił Dobromir Sośnierz na antenie Polskiego Radia 24.

Parlamentarzysta opowiedział się za działaniami polskich pograniczników i przestrzegł przed konsekwencjami wpuszczania na terytorium RP grupy uchodźców koczujących w pobliżu Usnarza Górnego.

— Jeśli stworzymy precedens, że forsowanie granicy przez dziurę w płocie jest skuteczne, to wiadomość rozniesie się po świecie i kolejne osoby będą chciały pójść tą drogą. Znamy to już z innych państw europejskich, ten wariant był już ćwiczony. Nie jestem zwolennikiem tego, żeby inaczej niż przez przejście graniczne i za okazaniem stosownych dokumentów przekraczano naszą granicę, żebyśmy byli obarczani odpowiedzialnością za to, że jacyś ludzie nie mogą nielegalnie przekroczyć granicy, żebyśmy byli szantażowani tym, że będzie im zimno i źle — skwitował Sośnierz.

We wtorek media obiegło wideo z terenu polsko-białoruskiej granicy, na którym widać, jak poseł Sterczewski ucieka z niebieską torbą i próbuje przedrzeć się do koczującej na miejscu grupy imigrantów. Parlamentarzysta usiłował wyminąć funkcjonariuszy Straży Granicznej, jednak się przewrócił. Cała sytuacja z jego udziałem wydała się internautom wyjątkowo komiczna i nieudana. Od tej pory poseł KO stał się prawdziwym bohaterem licznych memów i przeróbek.

Film zamieścił Jakub Wojtanowski — dziennikarz TVP, który dołączył komentarz „Upadek instytucji immunitetu”.

Zobacz również: Tusk atakuje rząd na Campusie Trzaskowskiego: „Tam doszło do przekroczenia granicy” [WIDEO]

Zobacz również: Zaskakujące wyznanie Gronkiewicz-Waltz: „Wolę pójść spowiadać się u ks. Lemańskiego niż leczyć się u…”

źródło: DoRzeczy.pl

(Visited 674 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj