dawke

Prawdopodobnie otrzymali zanieczyszczoną dawkę szczepionki. Teraz nie żyją, ministerstwo zdrowia bada sprawę

Japońskie ministerstwo zdrowia podało w sobotę informację o zgonie dwóch osób, które otrzymały drugą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19 firmy Moderna. Preparaty znalazły się wśród partii wycofanej później z rynku po odkryciu zanieczyszczenia.

Dwaj mężczyźni powyżej 30. roku życia otrzymali drugą dawkę szczepionki firmy Moderna i zmarli podało w sobotę japońskie ministerstwo zdrowia.

Japoński resort zdrowia poinformował przed trzema dniami, że z rynku wycofano około 1,6 mln dawek szczepionki firmy Moderna przeciw COVID-19. Kilka ośrodków szczepień zakomunikowało, że ampułki ze szczepionką zawierają obce substancje.

Po śmierci dwóch mężczyzn powyżej 30. roku życia japoński rząd i Moderna wydały oświadczenie, iż nie zidentyfikowano żadnych problemów dotyczących bezpieczeństwa ani skuteczności preparatu, a wycofanie go z rynku było tylko środkiem ostrożności. Przyczyna zgonu obydwu osób wciaż jest badana.

Według informacji publicznego nadawcy NHK szczepionka Moderny mogła być zanieczyszczona cząstkami metalicznymi.

Z kolei w ubiegłym tygodniu japońskie władze wydały komunikat, że pokryją koszty leczenia 29 osób twierdzących, jakoby ich stan zdrowia pogorszył się w związku ze szczepieniem przeciw COVID-19. Była to pierwsza tego typu decyzja w tym kraju.

Przeczytaj również: Maciej Stuhr poucza jak postępować z uchodźcami. – Pan Jezus przychodzi do nas i mówi „sprawdzam”

Przeczytaj również: Deklaracja Tuska w sprawie związków partnerskich. Lewicy i tak za mało. Dociśnięty przez publiczność udzielił jednoznacznej odpowiedzi

źródło: Do Rzeczy

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these