Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się w piątek do warszawskich radnych oraz prezydenta stolicy o opamiętanie.

Pisaliśmy o tej sprawie więcej na naszym portalu. Do słów szefa polskiego rządu szybko odniósł się Rafał Trzaskowski, który powiedział:

– Mam nadzieję, że z równym zaangażowaniem zajmie się Pan kolejkami karetek pod szpitalami, szalejącą drożyzną czy szemranymi interesami kolegów z rządu – podkreślił włodarz stolicy.

W czwartek Rada Warszawy przyjęła petycję związaną ze zmianą nazwy ronda im. Romana Dmowskiego na rondo Praw Kobiet. Sprawa ta wywołała wiele kontrowersji i głosów sprzeciwu, szczególnie z prawej strony sceny politycznej.

Swoje wątpliwości wyraził również premier Morawiecki.

– Coś niepokojącego dzieje się w Warszawie. Najpierw anulowano święta Bożego Narodzenia na grafikach, którymi oklejono metro. Teraz stołeczni radni chcą anulować rondo Romana Dmowskiego. Czy to prezydent Trzaskowski pisze nowy rozdział polskiej historii? Rozdział, w którym nie ma miejsca dla bohaterów naszej niepodległości? – napisał w mediach społecznościowych premier.

– Roman Dmowski, czy to się kierownictwu Platformy Obywatelskiej podoba, czy nie, jest i będzie już na zawsze ojcem wolnej Polski, wybitnym współtwórcą niepodległej Rzeczypospolitej. Radnych i prezydenta Warszawy proszę o opamiętanie. Warszawa nie może być przestrzenią realizacji waszych uprzedzeń politycznych. Warszawa to stolica całej Polski – dodał szef rządu.

Do apelu premiera Morawieckiego odniósł się sam prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Wyjaśnił on, że Roman Dmowski został już upamiętniony w innych miejscach stolicy.

– Pomnik przy al. Szucha czy Dw. Wschodni. Rondo jego imienia stało się symbolem walki o prawa kobiet. Te, które po kolei próbujecie ‚anulować’. A niepokojący Pana wniosek do Rady Miasta złożyły kobiety. Mam nadzieję, że z równym zaangażowaniem zajmie się Pan kolejkami karetek pod szpitalami, szalejącą drożyzną czy szemranymi interesami kolegów z rządu. Co do naszych plakatów, to przekaz jest jasny. Na święta życzymy każdemu, bez wyjątków, także Panu, wszystkiego dobrego – podsumował włodarz stolicy.

Zobacz również: Cichanouska opublikowała zdjęcie z Donaldem Tuskiem. Oto, co lider PO jej powiedział

Zobacz również: Żołnierz Wojska Polskiego ranny podczas ataku migrantów. „Został trafiony kamieniem w twarz”

źródło: Twitter.com, wmeritum.pl

(Visited 308 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj