Polityk Konfederacji Sławomir Mentzen był gościem „Śniadania Rymanowskiego w Polsat News i Interii”. Ekonomista podkreślił, że to nie „subskrypcja u Pfizera” gwarantuje prawa obywatelskie.

– Wolność jest ważniejsza od życia. Cała polska historia jest na tym zbudowana. Gdyby Polacy uważali, że wolność jest mniej ważna od życia, to by państwa polskiego już dawno nie było. Zwracam też uwagę, że są państwa w Europie Zachodniej, gdzie rozwiązania proponowane teraz w Polsce już funkcjonują. Mamy Niemcy, mamy Belgię, mamy Austrię i zachorowań tam jest cały czas bardzo dużo – powiedział w zdecydowanym tonie Mentzen. Inni goście obecni w studio niekoniecznie się z nim zgadzali.

Sławomir Mentzen dodał, że „w Niemczech ostatnio średnia zachorowań to jest ponad 50 tys. osób dziennie, w piku do 90 tys. dziennie”.

– Więc jakim cudem rozwiązania, które nie sprawdziły się na Zachodzie, mają się nagle sprawdzić w Polsce? Czym polska geografia, czy położenie geograficzne się różni? Tym, że jeżeli paszporty covidowe i obowiązkowe szczepienia nie zmniejszają transmisji, nie zmniejszają liczby zachorowań na Zachodzie, czemu miałyby zmniejszyć w Polsce? Tego kompletnie nie rozumiem – zaznaczył przedsiębiorca.

Następnie Mentzen zwrócił się do obecnej w studio Moniki Rosy.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

– A nie mają zaufania, dlatego że słuchają takiej propagandy, którą pani teraz powiedziała. Pani zacytowała raport, który jest całkowitą manipulacją. Według tego raportu chyba 98 proc. ludzi, którzy zmarli na covid to niezaszczepieni, a 2 proc. jest zaszczepione. To są dane od 1 stycznia do 10 października. Z 41 600 zmarłych niezaszczepionych 38 600 zmarło do 7 kwietnia, kiedy zaszczepionych było 7 proc. Równie dobrze mogłaby pani powiedzieć, że w XX w. spośród ludzi zaszczepionych na Covid nikt nie umarł, a wszyscy, którzy umarli, nie byli zaszczepieni na Covid – taka to jest skuteczna szczepionka. Powiela pani manipulację, dlatego ludzie wam nie wierzą – zauważył Mentzen.

Polityk Konfederacji nawiązał przy tym do „nowej normalności”. Wyjaśnił, że paszporty sanitarne o których tak wiele się mówi są jedynie kłamstwem. Dodał, że rozwiązanie to nie przyniosło dobrych skutków na Zachodzie, wiec dlaczego miałoby przynieść w Polsce?

– Mówienie, że paszporty szczepionkowe czy tam covidowe są jakąś drogą do normalności, jest po prostu kłamstwem. Na Zachodzie mamy paszporty szczepionkowe, normalności nie mamy. Relegowanie ludzi ze studiów, wyrzucanie ludzi z pracy, urządzanie takich obozów, jakie są w Australii, a następnie robienie obław na ludzi, którzy z tych obozów uciekają, niewpuszczanie do sklepów ludzi niezaszczepionych, te napisy na witrynach „nie obsługujemy ludzi niezaszczepionych” albo „nie kupujcie u niezaszczepionych”, to nie jest normalność – wskazał Mentzen.

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zdaniem polityka Konfederacji znaczna część Polaków nie przyjmuje szczepień, ponieważ „nie mają zaufania do polityków i do tego rządu”.

Zobacz również: Żołnierz Wojska Polskiego ranny podczas ataku migrantów. „Został trafiony kamieniem w twarz”

Zobacz również: Trzaskowski odpowiedział na apel premiera Morawieckiego: „Każdemu życzymy wszystkiego dobrego”

Źródło: Polsat News, Twitter.com

(Visited 308 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj