Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski odmówił szerszego komentarza w sprawie sytuacji w Platformie Obywatelskiej po powrocie Donalda Tuska do struktur partii.

Trzaskowski zareagował niezwykle chłodno na objęcie przez Tuska funkcji przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. W sobotę w trakcie Rady Krajowej PO  Borys Budka oficjalnie ustąpił ze stanowiska przewodniczącego, a pełniącym obowiązki szefa partii został Donald Tusk.

Wróciłem. Wiem, że trochę długo czekaliście. Wróciłem na 100 procent. Platformo, jesteście unikatowym zespołem ludzi dobrej woli powiedział były premier oraz przewodniczący Rady Europejskiej. 

Sobotnia konwencja w zupełności należała do Tuska. Trzaskowski, choć obecny na miejscu, wstrzymał się od przemowy, a w mediach społecznościowych ograniczył się wyłącznie do lakonicznych gratulacji dla Donalda Tuska.

Jednocześnie media społecznościowe obiegło wideo ukazujące wyraźną niechęć prezydenta Warszawy do wypowiadania się w kwestii powrotu Tuska do krajowej polityki.

Kamera TVP Info uchwyciła moment, gdy prezydent Warszawy wychodzi z Rady Krajowej PO i udaje się do limuzyny. Polityk bardzo oszczędnie i bez entuzjazmu zareagował na pytania stawiane przez reporterów.

Spieszę się na szczepienie kochani. Ja jadę na szczepienie, słuchajcie. Ja jestem wiceprzewodniczącym podkreślił łamiącym się głosem prezydent stolicy.

Przeczytaj również:  Sylwia Spurek ponownie szokuje: Przemoc bierze się z przekonania o nadrzędności mężczyzn nad kobietami

Przeczytaj również: „TVP, powinniście badać swoich rozmówców alkomatem przed wywiadem”. Protasiewicz: „Borys się posuwa. Jeśli Tusk jest gorylem, to Trzaskowski jest…

Przeczytaj również: Ile Tusk zarobił na ucieczce z Polski? Prześwietlono mu majątek. Lepiej usiądźcie i weźcie głęboki oddech

źródło: Do Rzeczy

(Visited 8 304 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here