Dzisiaj media obiegła oficjalna informacja o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki. Jak się okazuje były premier zajmie miejsce Borysa Budki i obejmie stanowisko przewodniczącego PO. W związku z tymi okolicznościami Tomasz Lis nie krył swojego entuzjazmu i opublikował wiele radosnych wpisów na Twitterze.

— Jak mówią Amerykanie- from now on it is a totally new ball game, w polskiej polityce starzy kapitanowie, ale mecz i gra zaczynają się od nowa —napisał naczelny „Newsweeka”.

— Tusk kategorycznie przeciw intelektualnemu i moralnemu szalbierstwu, jakim jest symetryzm, czyli po prostu oportunizm i tchórzostwo — stwierdził w kolejnym wpisie.

Dziennikarz skrytykował przy okazji polityków Lewicy, którzy nie wierzy w powrót Tuska na białym koniu.

— Na pewno nie jest to wizja kolaboracji z PiS. Tę działkę uprawiają już inni — napisał w odpowiedzi do Macieja Gduli.

Tomasz Lis przekazał również kilka słów prawdy dla Borysa Budki, który zrezygnował ze stanowiska przewodniczącego PO.

— Budka pokazał, że potrafi, jak przystało na maratończyka, biec długi dystans w dobrym tempie, Ale tez potrafi czasem zrobić krok wstecz. Jedno i drugie jest trudne, jedno i drugie budzi szacunek — napisał dziennikarz.

Zobacz również: Schetyna zachwycony powrotem Tuska: „Będzie narzucał całą politykę i budował linię polityczną”

Według Borysa Budki obecne działania PiS-u są po prostu niedopuszczalne. Dodał, że partia rządzącą kompromituje Polskę na arenie międzynarodowej.

— Nikt nie zrobi tego lepiej niż były premier, były przewodniczący Rady Europejskiej. Tak, to jest ten dzień. Na moje zaproszenie i na moją prośbę Donald Tusk wraca do polskiej polityki — powiedział Budka.

— Wróciłem. Wiem, że trochę długo czekaliście. Wróciłem na 100 procent. Platformo, jesteście unikatowym zespołem ludzi dobrej woli. Projekt PO od początku istnienia ma wpisaną wolę istnienia i umiejętność zwyciężania. Nie o PO tu tylko chodzi, to nie ona jest istotą naszej decyzji. Od wielu lat wstaję myśląc o tym, co się dzieje w Polsce — ogłosił były szef RE.

Zobacz również: Kidawa-Błońska niezadowolona po odejściu jednego z posłów KO do partii Hołowni: “To brak szacunku do nas!”

źródło: dorzeczy.pl

(Visited 358 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj