propolski.pl: "TVP, powinniście badać swoich rozmówców alkomatem przed wywiadem". Protasiewicz: "Borys się posuwa. Jeśli Tusk jest gorylem, to Trzaskowski jest...

„TVP, powinniście badać swoich rozmówców alkomatem przed wywiadem”. Protasiewicz: „Borys się posuwa. Jeśli Tusk jest gorylem, to Trzaskowski jest…

Poseł Koalicji Polskiej Jacek Protasiewicz gościł niedawno w programie Michała Rachonia „Jedziemy” na antenie TVP Info. Polityk, niegdyś związany z Platformą Obywatelską, pytany był przez dziennikarza m.in. o powrót Donalda Tuska.

Dziennikarz TVP Michał Rachoń w rozmowie z parlamentarzystą Koalicji Polskiej przywołał słowa jednego z ojców założycieli Platformy Obywatelskiej, czyli Andrzeja Olechowskiego:

Kiedyś Andrzej Olechowski mówił, dlaczego goryl jest królem dżungli: „Dlatego, że jest gorylem. Ma 600 kg, nikt mu nie podskoczy”. Ktoś o takiej wadze politycznej jak Donald Tusk wraca do Polski. Jak powie: „Borys, posuń się”, to Borys musi się posunąć.

Z gorylem w dżungli jeszcze nikt nie wygrał. Czy Donald Tusk jest gorylem polskiej polityki? dopytał Rachoń.

Trzaskowski jak orangutan?

Jest zawodnikiem wagi ciężkiej. I rzeczywiście kiedy powiedział kilkanaście dni temu: „Borys, posuń się”, to Borys, że tak powiem, się posuwa. Natomiast rozumiem, że nie chce się posunąć Rafał Trzaskowski, ale ja mam takie wrażenie… Tu też nie ma równowagi. Z całą sympatią dla Rafała (…), jeśli już szukamy takich, nazwijmy, dżunglowych porównań… mówił Protasiewicz.

To kim jest w takim razie Rafał Trzaskowski? zapytał Rachoń.

Raczej orangutanem. Orangutan może chcieć się postawić gorylowi, ale pewnie i tak by szans nie miał jak Gołota z Tysonem ocenił poseł.

Przeczytaj również: Koalicja Obywatelska traci kolejnego posła! „Jeden z najbardziej pracowitych polityków” przechodzi do ruchu Hołowni

Przeczytaj również: Nieoficjalnie: Mateusz Morawiecki wkrótce obejmie nową funkcję w PiS. By zrobić miejsce premierowi, poleci głowa

https://twitter.com/daniel_dragan1/status/1410846472128565250

Źródło: Twitter

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these