Rafałowi Trzaskowskiemu wydawało się, że rozmawia z merem Kijowa Witalijem Kliczką. Szybko wyszło na jaw, że dał się oszukać. W czasie rozmowy prezydent Warszawy narzekał, że rząd obniża podatki, przez co do miasta napływa mniej pieniędzy.

Wraz z początkiem czerwca Rafał Trzaskowski odbył wideorozmowę w cztery oczy z Witalijem Kliczką. Była to jednak rozmowa nietypowa i wzbudzająca podejrzenia. Niedługo po jej zakończeniu warszawski ratusz zwrócił się z pytaniem do władz Kijowa, czy Kliczko faktycznie w niej uczestniczył. Okazało się, że nie, a prezydent stolicy został oszukany przez deepfake.

Oszustwo to polega na połączeniu obrazów twarzy ludzkich za pomocą technik sztucznej inteligencji.

Ratusz szybko poinformował o całej sprawie Wydział do walki z cyberprzestępczością Komendy Stołecznej Policji.

Rozmówca Trzaskowskiego prowadził rozmowę nt. kolejnych wyborów w naszym kraju. Ponadto przekonywał o swoim poparciu dla KO, a także obiecywał pomoc w kolejnych wyborach.

– Świetnie. Jasne, zróbmy to! Ważne jest, aby pokazać, że cały czas pracujemy razem. Bardzo dziękuję za tę ofertę. Jak już wspomniałem, problemem jest strategia i rozwiązania – odpowiedział Rafał Trzaskowski.

Włodarz stolicy na opublikowanym wideo zamartwia się, że w związku z obniżeniem podatków Warszawa otrzyma mniej środków.

Przeczytaj również:  Klęska Tuska w sondażu. Polacy powiedzieli, co o nim myślą

– Próbują więc uczynić nasze życie nie do zniesienia. I taka jest polityka rządu narodowego wobec miast. Podam ci jeden przykład: w środku kryzysu ponownie obniżyli podatki. To kompletne szaleństwo! – mówił Trzaskowski na nagraniu.

W kolejnej części rozmowy polityk PO wspominał o inflacji i szalejących cenach. Wyznał, że myślał o podniesieniu cen biletów na komunikację miejską, jednak radni nie wyrazili na to zgody.

– To prawda, że ceny rosną bardzo szybko. Ma to również wpływ na nasz budżet. Zwłaszcza jeśli chodzi o transport publiczny. Uderza to w nas bardzo mocno. Aby temu zaradzić, chciałem podnieść ceny biletów dla wszystkich mieszkańców – mówił Rafał Trzaskowski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Młody fan Igi Świątek rzucił jej zabawną propozycję. Odpowiedź jest hitem Internetu [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Klaudia Jachira zadała internautom pytanie. Nie takiej odpowiedzi się spodziewała

źródło: Twitter

(Visited 382 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj