Trzaskowski

Trzaskowski chce odebrać siedzibę znanej telewizji. Ofiarom polityki ratusza pomoże ten wpływowy człowiek

Rafał Trzaskowski został oskarżony o chęć wyrzucenia organizatorów Marszu Niepodległości z wynajmowanego lokalu. Warszawski Ratusz wezwał władze dzielnicy Praga-Północ do usunięcia narodowców z dotychczasowego adresu. W bulwersującej sprawie postanowił interweniować prezes Fundacji Polska Ziemia Szczepan Wójcik.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zdaniem stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” ma powyższymi działaniami prześladować organizatorów największej patriotycznej manifestacji w Polsce.

Sprawę skomentował szef stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz:

Polityka równościowa miasta polega na szykanowaniu organizacji patriotycznych. Nigdy nie spóźniliśmy się z terminem zapłaty czynszu i nie sprawialiśmy problemów. Mamy także status organizacji pożytku publicznego. To zdecydowanie decyzja ideologiczna wskazuje Bąkiewicz, dodając, iż decyzja Ratusza stanowi zagrożenie dla równoległego projektu stowarzyszenia „Media Narodowe”. Kanał nadaje w serwisie youtube i cieszy się wielką popularnością wśród internautów.

Głos w kwestii wyrzucenia narodowców zabrała również wiceprezydent Warszawy Aldona Machnowska-Góra, którą Rafał Trzaskowski nominował na stanowisko po dymisji Pawła Rabieja.

Uważamy, że stowarzyszenie, którego działalność nosi znamiona dyskryminacji, nie powinno działać w lokalu miejskim. Podmioty, które wynajmują lokale od miasta, muszą przestrzegać klauzul antydyskryminacyjnych, zobowiązują się do tego, podpisując umowę najmu przekonuje urzędniczka w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

To duże zagrożenie dla funkcjonowania Stowarzyszenia, czy naszego projektu „Mediów Narodowych” komentuje sytuację Robert Bąkiewicz. W związku z tym postanowiliśmy wezwać naszych sympatyków do wsparcia i uruchomiliśmy zbiórkę funduszy na nową siedzibę Stowarzyszenia i redakcji naszych mediów. Liczymy na duże zaangażowanie i cykliczne wsparcie.

Szczepan Wójcik oferuje pomoc i użycza studia nagrań

Skandaliczna decyzja władz miasta przykuła uwagę wielkiego biznesu. Lider polskiej branży futerkowej oraz prezes Fundacji Polska Ziemia Szczepan Wójcik zaoferował narodowcom pomoc.

Dyskryminowanie ludzi ze względu na poglądy jest niedopuszczalne. Pluralizm mediów musi być zachowany. @StowMarszN , @MediaNarodoweMN , możecie na nas liczyć napisał Wójcik w mediach społecznościowych. Przedsiębiorca postanowił użyczyć narodowcom nowego studia nagrań, w którym telewizja Media Narodowe mogłaby bez przeszkód kontynuować emisję swoich programów.

Kim jest Szczepan Wójcik?

Wójcik od dłuższego czasu zaangażowany jest w aktywizm społeczny. Wraz z hodowcą zwierząt futerkowych Markiem Miśko zablokowali wcześniej kontrowersyjną „piątkę dla zwierząt”, o wprowadzenie której zabiegał sam prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dzięki potężnemu oporowi obydwu producentów, ustawa zakazująca hodowli zwierząt futerkowych nie przeszła, a branża przynosząca Polsce milionowe zyski została uratowana.

Warto zaznaczyć, że spośród wszystkich partii politycznych tylko Konfederacja wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec niesławnej „piątki dla zwierząt”.

Przeczytaj również: Oto, co chce zniszczyć minister rolnictwa: „Te maszyny, które tutaj widzimy są warte około 60 milionów euro!”

Przeczytaj również: Niedzielski o planach na Wielkanoc: „Wszyscy powinni być tym dotknięci w ten sam sposób”

Przeczytaj również: Morawiecki ogłosił to. Ultra twardy lockdown i rygor, jakiego Polacy nie widzieli. Oto zmiany

źródło: Prawy.pl

About the Author

Malicki Jan

Wspieram polskie sprawy i opowiadam się po stronie wolności. Chętnie oddaję się urokom rozrywki cyfrowej i jestem na bieżąco z platformą Xbox i Playstation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these