Poseł Konfederacji Grzegorz Braun był gościem w Polsat News i rozmawiał z przedstawicielami „bandy czworga”. Nie uniknął również konfrontacji z dziennikarką Agnieszką Gozdyrą. Polityk podkreślił, jak ważna jest dla niego w obecnych czasach wolność, której nikt nie powinien nam móc zabrać.

— Ja nie jestem przeciwko czemukolwiek, ile raczej za wolnością wyboru, za wolnościami gwarantowanymi przez Konstytucję, przez prawa, których żadne niższej rangi zarządzenia ministerialne — a już tym bardziej wypowiedzi szalonych naukowców w stylu prof. Horbana – nie mogą ich zmienić. Ja jestem zwolennikiem prawa, poszanowania prawa. Prawo musi być przestrzegane. A prawo z mocy Konstytucji jest takie, że jest wolność zgromadzeń, wolność przemieszczania się i prawo do prywatności — podkreślił Grzegorz Braun.

— Jest na przykład tajemnica lekarska i szanowanie tajemnicy lekarskiej – to coś, co zalecałbym wszystkim uczestnikom życia publicznego. Kto chory, kto się źle czuje, niechaj spieszy do lekarza, a my nie upolityczniajmy tego procesu. Szanowni państwo, różnica między nami jak widzę nie po raz pierwszy, jest bardzo zasadnicza. Ja państwu nie odbieram waszej wolności, waszego prawa do pogrążania się w paranoi i nierzeczywistości — mówił Braun, zwracając się do innych posłów.

Zobacz również: HIT! Janusz Korwin-Mikke uczy, czym jest Islam, jako Jonasz Koran-Mekka [WIDEO]

Ponadto zauważył, że parlamentarzyści straszą społeczeństwo, zamiast wzmacniać poczucie wolności.

— Martwi mnie to, że jako osoby publiczne zarażacie pandemią strachu innych ludzi. Jeszcze bardziej, jako nie prawnika, ale prawodawcę, jako posła na Sejm, który jest współprawodawcą, martwi mnie to, że prawo jest w Polsce nagminnie łamane, pod pretekstem walki o tzw. zdrowie publiczne. Otóż ja państwu nie odmawiam prawa do tego, żebyście się barykadowali we własnych domach. Będę się oczywiście zawsze przejmował losem Waszych dzieci, wnuków, niewinnych istot, które chcecie, żeby już do końca świata chodziły w kagańcu, żeby do końca świata były terroryzowane, izolowane od własnych rówieśników — ocenił poseł Konfederacji.

Przeczytaj również:  Kto zastąpi Zbigniewa Ziobro? Podano nazwisko najpoważniejszego kandydata

Dziennikarka Agnieszka Gozdyra podkreśliła, że poseł Braun sam może być zakażony COVID-19 i o tym nie wiedzieć. Przy okazji będzie zarażał innych.

— Pani redaktor, nie śmiem sugerować, ale kierując się tą logiką, proszę w ogóle nie wychodzić z domu. Proszę dbać o siebie — odparł Braun i dodał, że życzy prowadzącej wszystkiego najlepszego.

Zobacz również: Magda Gessler ma ważny apel dla swoich fanów. Przestrzega w nim przed uzależnieniem

— Jeśli ktoś jest w tych kwestiach tak bardzo wrażliwy, to jeszcze raz, złego słowa nie powiem, proszę dbać o siebie, ale proszę nie dezorganizować polskiego życia gospodarczego, naukowego, kulturalnego, życia społecznego, także religijnego. Proszę nie niszczyć państwa z tego powodu, że władza – jak to wyżej zauważyłem – ustami osób, które posługują się swoimi tytułami naukowymi, w istocie realizują tutaj poważny projekt propagandowy — podsumował poseł Konfederacji.

Manifest wolnościowy Grzegorz Braun w debacie Polsat News!

Manifest wolnościowy Grzegorz Braun w debacie Polsat News przeciwko rządowemu bezprawiu i koronapanice! Udostępniamy! "Ja nie jestem przeciwko czemukolwiek, ile raczej za wolnością wyboru, za wolnościami gwarantowanymi przez Konstytucję, przez prawa, których żadne niższej rangi zarządzenia ministerialne – a już tym bardziej wypowiedzi szalonych naukowców w stylu prof. Horbana – nie mogą ich zmienić. Ja jestem zwolennikiem prawa, poszanowania prawa. Prawo musi być przestrzegane. A prawo z mocy Konstytucji jest takie, że jest wolność zgromadzeń, wolność przemieszczania się i prawo do prywatności. Nikomu nie odbieram prawa do pogrążania się w paranoi, ale martwi mnie to, że osoby publiczne zarażają pandemią strachu innych ludzi."

Opublikowany przez Konfederacja Wtorek, 23 marca 2021

źródło: nczas.com

(Visited 537 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here