Nie da się ukryć, że były premier Donald Tusk bardzo naciska na zjednoczenie partii opozycyjnych w kwestii wspólnego startu w wyborach. Sprawę tę skomentował Cezary Tomczyk.

– Od wielu miesięcy powtarzam te, przecież dość oczywiste apele, słowa prośby o zjednoczenie opozycji. Oczywiste przecież nie tylko dla mnie – mówił niedawno Donald Tusk.

Propozycja byłego szefa RE nie spodobała się liderom pozostałych partii. Zarówno szef PSL, jak i Szymon Hołownia sprzeciwili się temu pomysłowi i wskazali, że wspólna lista może dać efekt odwrotny do oczekiwanego, czyli przewagę dla Prawa i Sprawiedliwości.

Cezary Tomczyk wspiera pomysł Donalda Tuska

Polityk przypomniał, że Kaczyński, dzięki połączeniu sił środowisk prawicowych zdobył władzę w 2015 roku.

– Chodzi o to, żeby zbudować techniczną koalicję, która pozwoli uniknąć zwad w kampanii wyborczej i da realną szansę na wygraną. Jarosław Kaczyński zaczął wygrywać wybory wtedy, kiedy zjednoczył Zjednoczoną Prawicę. I do tego zachęcam też całą opozycję – mówił Cezary Tomczyk.

– Polska codziennie płaci milion euro kary za to, że premier okłamał Parlament Europejski, Polaków i nie doprowadził do likwidacji Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego – dodał.

Przeczytaj również:  Szalejąca inflacja nie odpuszcza. Co dalej z cenami warzyw?

Na pytanie, jak ws. likwidacji Izby Dyscyplinarnej zamierza głosować jego ugrupowanie, polityk odpowiedział, że poprą projekt. Spełnia on trzy warunki: likwidację Izby Dyscyplinarnej, przywrócenie sędziów wyrzuconych do pracy i likwidację KRS.

– Wprowadziliśmy odpowiednie poprawki, dzisiaj drugie czytanie. Decyzję podejmiemy po zakończeniu procesu legislacyjnego. Więc odpowiadając wprost, jesteśmy w stanie poprzez tę ustawę – podkreślił Cezary Tomczyk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Czy Soros o czymś wie? „Inwazja Rosji na Ukrainę może być początkiem III wojny światowej”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa przyznał, jak dużo nabroił: „Ło panie…”

źródło: Polsat News

(Visited 138 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj