Słynny finansista i filantrop George Soros wystąpił w czasie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Poinformował, że atak Rosji na Ukrainę może w rzeczywistości być początkiem poważniejszego konfliktu, a nawet III wojny światowej.

Dodał, że należy koniecznie pokonać Władimira Putina, by ratować cywilizację. – Najlepszym i być może jedynym sposobem na ocalenie cywilizacji jest pokonanie Putina tak szybko, jak to możliwe – powiedział George Soros.

Ponadto ocenił, że rosyjski przywódca dawno już zrozumiał, że pomysł inwazji był poważnym błędem. Pozostanie mu teraz zabieganie o rozejm.

– Ale rozejm jest nieosiągalny, ponieważ nie można mu ufać. Im słabszy jest Putin, tym bardziej jest nieprzewidywalny – wyjaśniał finansista.

– Unia Europejska musi zrozumieć, że Putin może przerwać dostawy gazu dla Wspólnoty „gdy będzie to naprawdę bolesne” – dodał.

Do sprawy odniosła się agencja Reuters, która oceniła, że Soros postrzega wojnę na Ukrainie jako większą walkę, która rozgrywa się między otwartymi społeczeństwami a państwami zamkniętymi (Rosja, Chiny).

– Represyjne reżimy rosną teraz w siłę, a społeczeństwa otwarte są atakowane. Dziś Chiny i Rosja stanowią największe zagrożenie dla otwartego społeczeństwa – skwitował George Soros.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Lech Wałęsa przed sądem do Cenckiewicza: „Będziesz wisiał” [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powtórka z rozrywki? Władze zalecają szczepienia lekarzy przeciwko małpiej ospie

źródło: NCzas.com, TVN24.pl

(Visited 244 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj