Janusz Kowalski odniósł się do pomysłu Jarosława Gowina, przewidującego otwarte restauracje tylko dla osób zaszczepionych. Poseł Solidarnej Polski wyraził swój sprzeciw wobec segregacji sanitarnej.

Polityk Solidarnej Polski Janusz Kowalski skrytykował za pośrednictwem mediów społecznościowych kontrowersyjne rozwiązanie proponowane przez wicepremiera Jarosława Gowina. Minister rozwoju chce bowiem, by sektor gastronomiczny i turystyczny dostępny był wyłącznie dla Polaków posiadających tzw. certyfikaty szczepień.

— Jeśli chodzi o turystykę i gastronomię, to są często prężnie rozwijające się do roku 2020 firmy rodzinne i uważam, że skoro ktoś jest już po podwójnym szczepieniu, jest w pełni bezpieczny, nie może się sam zarazić ani zarazić innych, to tego typu osoby, z odpowiednimi certyfikatami, powinny móc zacząć korzystać z usług turystycznych i gastronomicznych — mówił Gowin.

Słowa wicepremiera i lidera Porozumienia spotkały się z falą krytyki polityków Konfederacji oraz niektórych posłów PiS. Teraz do chóru oburzonych dołączył Janusz Kowalski.

— Zdecydowanie sprzeciwiam się segregacji sanitarnej. Jakiejkolwiek. To niekonstytucyjne — napisał na Twitterze polityk Solidarnej Polski.

Przeczytaj również: Tłum Żydów łamał obostrzenia na lotnisku Chopina. A Polacy nie mogą zjeść hot-doga na ulicy

Przeczytaj również: Apartheid sanitarny. Gowin popiera restauracje tylko dla zaszczepionych. Mentzen i posłanka PiS nie wytrzymali

Źródło: Do Rzeczy

(Visited 643 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj