propolski.pl: Niedzielski o koronawirusie

To już koniec obowiązkowych maseczek? Adam Niedzielski podał datę

Wiele wskazuje na to, że rząd postanowił nieco poluzować lejce i dać Polakom więcej swobody. Minister zdrowia Adam Niedzielski rozmawiał z „Faktem” i wyjawił, że już wkrótce obostrzenia mogą odejść w niepamięć. Co prawda koronawirus nadal z nami pozostanie, ale już w innej postaci.

Szef resortu zdrowia w rozmowie z gazetą przyznał, że widać „oznaki poprawy”, co wkrótce może przyczynić się do stopniowego anulowania obostrzeń.

– Piąta fala nie wiąże się już z tak dużą liczbą hospitalizacji. Mamy rozejście się ścieżki wzrostu zakażeń od ścieżki wzrostu hospitalizacji. To jest efekt mniejszej zjadliwości Omikrona, ale i jednak efekt wyszczepienia – powiedział Adam Niedzielski.

– W pierwszej kolejności będziemy podejmowali decyzję o zmniejszaniu infrastruktury szpitalnej, która służy do walki z COVID-19. Potem krok po kroku będziemy wycofywać się z kolejnych obostrzeń. Jeśli to tempo spadku zakażeń będzie się utrzymywać, to marzec jest bardzo realną perspektywą znoszenia restrykcji – dodał minister zdrowia.

Wśród obostrzeń, które mogą ulec poluzowaniu jest również obowiązek zasłaniania ust oraz nosa.

– Jeśli chodzi o maseczki, będę zalecał przede wszystkim, by osoby, które czują, że dotknęła je jakaś infekcja, nosiły maseczki. Maseczki zostaną z nami, nie na zasadzie obowiązku, ale na zasadzie rekomendacji. Myślę, że będzie to istotna prewencja zwłaszcza w takich miejscach jak transport publiczny – stwierdził minister Niedzielski.

W ocenie polityka, skala koronawirusa jest już zupełnie inna niż dawniej. Dodał, że nie jest wykluczony wcześniejszy powrót uczniów do szkół.

– Jeżeli ta sytuacja się utrzyma, to na pewno w przyszłym tygodniu będziemy z panem ministrem Przemysławem Czarnkiem reagowali. Przywracanie nauki stacjonarnej jest absolutnie priorytetem – powiedział Niedzielski.

Zobacz również: Henryka Krzywonos sugeruje, że w dekoderach telewizyjnych mogą być ukryte Pegasusy [WIDEO]

Zobacz również: Młoda Polka straciła cierpliwość wobec protestującej na ulicy ekolożki: „Muszę iść do roboty, wy*******aj!” [WIDEO]

źródło: fakt.pl, dziennik.pl

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like these