W czasie wtorkowego posiedzenia Sejmu pochylono się nad tematem wsparcia dla gospodarstw domowych w zakupie telewizyjnych dekoderów telewizji naziemnej. Komentarz w tej sprawie zostawiła posłanka KO, Henryka Krzywonos-Strycharska.

Parlamentarzystka podejrzewa, że w dekoderach może być ukryte oprogramowanie szpiegujące – Pegasus.

W Sejmie toczyła się dziś burzliwa dyskusja, która dotyczyła tematu wsparcia dla gospodarstw domowych. Nowoczesne telewizory są wyposażone w DVB-T2/HEVC, natomiast starsze modele, będą wymagały doposażenia w taki dekoder.

Rząd PiS postanowił wesprzeć najuboższe gospodarstwa domowe przygotowując dla nich wsparcie w wysokości 100 zł na zakup odpowiedniego urządzenia.

Do tematu w niecodziennych słowach odniosła się posłanka Koalicji Obywatelskiej, Henryka Krzywonos-Strycharska, która zasugerowała, że w nowych dekoderach telewizyjnych może być ukryty Pegasus, czyli oprogramowanie szpiegowskie.

– Proszę mi powiedzieć co ma być w tym dekoderze jeszcze innego? Mówiłam tam z ławy: Pegasus! I podejrzewam, że tak! – powiedziała Henryka Krzywonos-Strycharska.

– PiS doprowadzi do tego, że będziemy płacić za wszystko i za te – zapomniałam kurde – dekodery też! – dodała posłanka.

Poniżej całej wystąpienie.

Zobacz również: Lech Wałęsa skomentował sytuację wokół Ukrainy: Wspierałem i szanowałem Putina, natomiast posunął się za daleko

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Zobacz również: Ekspertka od mowy ciała już wie, co oznacza mina Morawieckiego. Nie ma dobrych wieści

źródło: YouTube.com, se.pl

(Visited 2 328 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj