Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek brał udział w rozpoczęciu roku akademickiego na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Szef MEiN nie został jednak ciepło przyjęty na miejscu. Kiedy minister wyszedł z auta zebrani niedaleko ludzie zaczęli krzyczeć „Czarnek precz!”.

Polityk w obliczu tej sytuacji zareagował w dość niecodzienny sposób. Oprócz ministra Czarnka na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym zjawił się także minister pandemii — Adam Niedzielski. Na jego widok wszyscy zebrani przed uniwersytetem skandowali: „Jesteśmy z medykami!”.

Gdy demonstranci zaczęli obrażać Czarnka i go przepędzać ten odwrócił się w ich kierunku i najpierw im pomachał, a potem przesłał buziaka.

Podobnie w 2016 roku zachowała się Pierwsza Dama — Agata Kornhauser- Duda, która uczestniczyła wraz ze swoim mężem podczas wizyty w Stanach Zjednoczonych. Wtedy prezydent RP i jego małżonka napotkali na opór ze strony swoich przeciwników.

Minister edukacji i nauki nawiązał do rozwoju nauki i szkolnictwa wyższego w województwie zachodniopomorskim mówiąc:

— Rozwój nauki i szkolnictwa wyższego w Szczecinie, w woj. zachodniopomorskim, jest dla nas nie mniej ważny niż rozwój nauki w takich ośrodkach, jak Warszawa, Kraków czy Poznań. Nie może być tak, że będziemy faworyzować rozwój nauki tylko w niektórych miastach — stwierdził Czarnek.

Przeczytaj również:  Archeolodzy znaleźli bardzo starą mumię. Była pokryta płatkami złota

Zobacz również: Winnicki nie odpuszcza Trzaskowskiemu: „Żałosny typek. To świadczy o tym, jak bardzo jest niepoważny”

Zobacz również: Budka skomentował zachowanie Sikorskiego: „Nigdy nie użyłbym takich słów…”

Źródło: Twitter.com, kurierprasowy.pl

(Visited 350 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj