Wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk obejmie nową funkcję. Od teraz zostanie przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej, a jej głównym zadaniem będzie „kreowanie polityki kosmicznej”.

Jak poinformowało MRiT, Semeniuk będzie odpowiedzialna za przygotowanie Krajowego Programu Kosmicznego, jak również „realizowanie zadań wynikających z Polskiej Strategii Kosmicznej”.

Od teraz będzie kierowała grupą 18 osób składającą się z przedstawicieli rządu, świata nauki i przemysłu odpowiadając „za całokształt polityki kosmicznej”.

Polska Agencja Kosmiczna powstała w 2014 roku, a do jej najważniejszych zadań zaliczyć można m.in. wspieranie polskiego przemysłu kosmicznego oraz środowiska naukowego. Celem jest pozyskanie przez krajowe firmy kontraktów organizacji międzynarodowych z branży kosmicznej.

32-letnia Olga Semeniuk jest absolwentką Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej. Skończyła również „studium dla przyszłych liderów służby publicznej” w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.

W sierpniu powołano ją na stanowisko podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, a wcześniej pełniła obowiązki w Ministerstwie Rozwoju i w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

Zobacz również: Dwudawkowcy dostaną skierowania na trzecią dawkę. Minister zdrowia: Celujemy w 2 listopada

Zobacz również: Tłum zaatakował ministra Czarnka. Ten w odpowiedzi… posłał im buziaka [WIDEO]

Przeczytaj również:  Lepiej usiądźcie! Sylwia Spurek pochwaliła PiS: „Rząd zrobił więcej dla kobiet, niż Komisja Europejska”

Źródło: DoRzeczy.pl, polsatnews.pl

(Visited 291 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here