Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka ustosunkował się do słów europosła Radosława Sikorskiego pod adresem Beaty Kempy. Sikorski co prawda przeprosił za swoje zachowanie, jednak na niewiele się to zdało.

— Nigdy nie użyłbym takich słów. Takich samych przeprosin oczekiwałbym od Jarosława Kaczyńskiego — powiedział Borys Budka.

Beata Kempa, europosłanka Solidarnej Polski opublikowała na Twitterze wpis: — Na siedzibie Generalnej Dyrekcji Lasów po raz pierwszy łopocze polska flaga. Lasy zawsze wierne Polsce — szczególnie teraz, gdy nasz kraj jest tak brutalnie atakowany.

Do swojego wpisu dołączyła zdjęcie, które sprowokowało Radosława Sikorskiego. Europoseł PO napisał, że „Flaga ma przykryć to, że gówniarze z Solidarnej Polski doją Lasy Państwowe tak, jak Fundusz Sprawiedliwości”.

Na odpowiedź od Beaty Kempy nie musiał długo czekać.

— Herr Lord, na szczęście jest to wciąż flaga Polski! Gdybyście dalej rządzili, nie byłoby jej, na czym dzisiaj wieszać. Nienawiść do polskich symboli to ciężka choroba — stwierdziła.

— Walnij się w zatłuszczony łeb — zareagował w ostrym tonie Sikorski.

To właśnie o tę wypowiedź pytany był Borys Budka w Polsat News. Jak przyznał, sam nigdy nie zachowałby się w podobny sposób.

Przeczytaj również:  Posłanka Hołowni uderzyła w Tuska: "To się nie sprawdziło"

— Nigdy nie użyłbym takich słów i Radosław Sikorski dzisiaj przeprosił za te słowa w swoim tweecie. Jak widać, też chce wyciszyć te emocje — odpowiedział Budka.

Prowadzący wspomniał o przeprosinach europosła PO w mediach społecznościowych.

— Dzisiaj zrozumiałem, że władzy wolno wyzywać nas od Niemców, którzy nienawidzą polskich symboli narodowych, a nam nie wolno reagować. Wobec tego serdecznie panią poseł Beatę Kempę przepraszam. Entschuldigung — pisał bez przekonania Radosław Sikorski.

Były przewodniczący Platformy został zapytany, czy jego zdaniem takie przeprosiny rozwiążą cały konflikt.

— Ja bym takich samych przeprosin oczekiwał od Jarosława Kaczyńskiego za „zdradzieckie mordy” czy wysyłanie na bezbronne kobiety policjantów z pałkami teleskopowymi. Dzisiaj ten festiwal nienawiści powinien dać wszystkim do zrozumienia, że nie tędy droga. Zaostrzanie tej retoryki nie służy polskiej polityce i raz jeszcze chcę podkreślić, że oczekiwałbym przeprosin, skoro takie padły ze strony Radosława Sikorskiego, od autora tej mowy nienawiści, czyli Jarosława Kaczyńskiego — podkreślił Borys Budka.

Zobacz również: Winnicki nie odpuszcza Trzaskowskiemu: „Żałosny typek. To świadczy o tym, jak bardzo jest niepoważny”

Przeczytaj również:  Białoruskie służby próbowały zniszczyć ogrodzenie na granicy. MON udostępniło nagranie [WIDEO]

Zobacz również: Bieńkowska broni Komisji Europejskiej: „Oni postrzegają sytuację w Polsce jako groźniejszą niż brexit”

źródło: wmeritum.pl, onet.pl

(Visited 216 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here