Minister zdrowia Adam Niedzielski zabrał głos w kwestii aktualnej sytuacji epidemicznej. Oznajmił, że już niedługo będzie dostępna trzecia dawka szczepionki dla wszystkich chętnych Polaków.

— Celujemy, żeby od 2 listopada uruchomić system skierowań na przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przeciw COVID-19 dla osób od 18 roku życia — przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski.

— Skierowanie będą wystawiane wszystkim zaszczepionym sześć miesięcy po ostatniej dawce — dodał szef resortu zdrowia.

Polityk, który gościł w Radiu Zet, otrzymał pytanie, kiedy możliwe będzie przyjęcie dawki szczepionki szczepionko przeciw koronawirusowi dla wszystkich pełnoletnich osób.

— Na razie celujemy, żeby od 2 listopada uruchomić już ten sam system skierowań, czyli po pół roku od ostatniej dawki będzie takie skierowanie dla każdego obywatela wieku powyżej 18 roku życia — mówił Adam Niedzielski.

— Skierowanie będzie wystawione wszystkim obywatelom, którzy spełniają ten warunek wiekowy, czyli 18 plus i sześć miesięcy od ostatniej dawki – wyjaśnił szef resortu zdrowia. Ponadto poinformował, że każda osoba, która dostosuje się do wymagań będzie mogła sprawdzić na koncie internetowym pacjenta, czy dysponuje skierowaniem, a tym samym umówić się na konkretny termin szczepienia.

Przeczytaj również:  Ministerstwo rolnictwa zamiast wziąć się do roboty, skazuje bezdomne psy na dalsze cierpienia

— Tak jak działało to do tej pory, bo ten system jest bardzo dobrze przez Polaków oceniany — podkreślił minister zdrowia.

Zobacz również: Bieńkowska broni Komisji Europejskiej: „Oni postrzegają sytuację w Polsce jako groźniejszą niż brexit”

Zobacz również: Budka skomentował zachowanie Sikorskiego: „Nigdy nie użyłbym takich słów…”

Źródło: PAP, Nczas.com

(Visited 328 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj