Były minister zdrowia Łukasz Szumowski po odejściu z rządu na wiele miesięcy zniknął z życia publicznego. Teraz jednak powrócił, pojawiając się na konferencji prasowej z lekarzami kardiologami.

Szumowski wziął udział w konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz swojego następcy Adama Niedzielskiego. Politycy podczas spotkania w Narodowym Instytucie Kardiologii Stefana kardynała Wyszyńskiego przedstawiali wejście w program Krajowej Sieci Kardiologicznej.

Wracając do pracy w Narodowym Instytucie Kardiologii, do kliniki widzę jak bardzo poszczególne grupy pacjentów dotknęła epidemia. Ilość zakażeń, ilość zgonów jest podstawowym miernikiem tych tragedii pandemii, ale widzimy, że w poszczególnych zakresach tych ilości świadczeń opieki, leczenia pacjentów, ta ilość spadła o 20-30-40 proc. nierzadko. Musimy to nadrobić — mówił podczas konferencji były minister zdrowia.

Przeczytaj również: Obostrzenia i restrykcje poluzowane. Zmiany, które wchodzą w piątek i o których powinieneś wiedzieć

— Mamy fantastycznych specjalistów, mamy sprzęt. Wyzwaniem w tej chwili jest plan recovery, plan próby nadgonienia tego, co stało się w czasie pandemii, czyli polepszenie i szybkości i jakości świadczeń tak, aby pacjenci szybciej trafiali, żeby pacjenci trafiali z lepszą diagnozą i potem, po wykonaniu szybko wysokospecjalistycznych procedur, mogli być objęci opieką koordynowaną — podkreślił Szumowski.

Przeczytaj również:  Helikopter spadł na ziemię i zapalił się. Na pokładzie byli politycy [WIDEO]

Niespodziewane pojawienie się byłego szefu resortu zdrowia na rządowej konferencji wywołało falę złośliwych komentarzy. Jednym z szyderców był eurodeputowany Koalicji Obywatelskiej Marek Belka. Polityk w swoim komentarzu nawiązał do niesławnej decyzji Szumowskiego, który miał zakupić respiratory od byłego handlarza bronią.

Jest i nasz drogi Respiro, król miasta i drugiej fali — ocenił kąśliwie polityk na Twitterze.

Przeczytaj również: Patryk Jaki nie zostawił suchej nitki na eurokratach: „Szef europejskiej dyplomacji demonstracyjnie jedzie do Moskwy…”

Źródło: NCzas

Przeczytaj również: Nadchodzi nowa, jeszcze straszniejsza mutacja COVID? Minister zdrowia Brazylii na przesłuchaniu w Senacie

(Visited 3 372 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj