Program Uwaga! TVN może mieć kłopoty. Bartłomiej Gruszka ze szpitala im. J. Strusia w Poznaniu oskarża reporterów o nierzetelne dziennikarstwo i zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Program Uwaga! TVN wyemitował reportaż poświęcony zaniedbaniom personelu w szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu. Przedstawiono w nim opinie pacjentów oraz ich rodzin – wszyscy zgodnie krytykowali sztab medyczny. Mówiono wręcz, że ludzie pozostawieni są sami sobie, nikt się nimi nie interesuje.

W odpowiedzi na reportaż, dyrektor placówki Bartłomiej Gruszka wydał specjalne oświadczenie, w którym zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Czytaj także: Strajk Kobiet. Najnowszy sondaż pokazuje, co Polacy myślą o ruchu Lempart

— Dziękuję za to, że po emisji szokującego, szkalującego nas programu, TVN Uwaga pokazaliśmy, że stanowimy jedność (…). Protestujemy przeciw nierzetelnemu dziennikarstwu, kreującemu nieprawdziwy i haniebny wizerunek Szpitala i jego Pracowników — czytamy w oświadczeniu.

— Pokażmy, że w naszej trosce o pacjentów utrzymujemy niezmiennie wysoki standard opieki medycznej (…) To dla nas sprawa honoru — pisze w oświadczeniu dyrektor szpitala.

Czytaj także: Na Marszu Niepodległości byli policyjni prowokatorzy? Są nagrania, „widać, jak na dłoni”

Przeczytaj również:  Witold Pilecki i Siostra Izabela. Dwa przykłady niezłomności charakteru na kartach dwóch książek

Po emisji reportażu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział kontrolę szpitala. Polityk podkreślił jednak, że do tej pory nie wpłynęły żadne skargi od pacjentów.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 2 172 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj