Program Uwaga! TVN może mieć kłopoty. Bartłomiej Gruszka ze szpitala im. J. Strusia w Poznaniu oskarża reporterów o nierzetelne dziennikarstwo i zamierza złożyć zawiadomienie do prokuratury.

Program Uwaga! TVN wyemitował reportaż poświęcony zaniedbaniom personelu w szpitalu im. J. Strusia w Poznaniu. Przedstawiono w nim opinie pacjentów oraz ich rodzin – wszyscy zgodnie krytykowali sztab medyczny. Mówiono wręcz, że ludzie pozostawieni są sami sobie, nikt się nimi nie interesuje.

W odpowiedzi na reportaż, dyrektor placówki Bartłomiej Gruszka wydał specjalne oświadczenie, w którym zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury.

Czytaj także: Strajk Kobiet. Najnowszy sondaż pokazuje, co Polacy myślą o ruchu Lempart

— Dziękuję za to, że po emisji szokującego, szkalującego nas programu, TVN Uwaga pokazaliśmy, że stanowimy jedność (…). Protestujemy przeciw nierzetelnemu dziennikarstwu, kreującemu nieprawdziwy i haniebny wizerunek Szpitala i jego Pracowników — czytamy w oświadczeniu.

— Pokażmy, że w naszej trosce o pacjentów utrzymujemy niezmiennie wysoki standard opieki medycznej (…) To dla nas sprawa honoru — pisze w oświadczeniu dyrektor szpitala.

Czytaj także: Na Marszu Niepodległości byli policyjni prowokatorzy? Są nagrania, „widać, jak na dłoni”

Przeczytaj również:  Sterczewski prowadził po alkoholu? Pojawiło się nagranie z interwencji [WIDEO]

Po emisji reportażu prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak zapowiedział kontrolę szpitala. Polityk podkreślił jednak, że do tej pory nie wpłynęły żadne skargi od pacjentów.

Źródło: DoRzeczy

(Visited 2 106 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj