Szef MON Mariusz Błaszczak skomentował działania Berlina w kwestii wojny na Ukrainie i nie krył swojego rozczarowania.

– Polityka niemiecka taka była przez lata, nie miejmy złudzeń. To niektórzy w Polsce zamykali oczy albo kierowali się własnymi interesami politycznymi, jak chociażby Donald Tusk i przystawali na to – powiedział szef resortu obrony, który był gościem w Polsat News.

Szef MON odniósł się do przebiegu wojny na Ukrainie i działań państw Zachodu w tym temacie.

– Odnotowujemy z dużą satysfakcją, że Ukraińcy dzielnie się bronią. Z satysfakcją, bo broniąc własnej niepodległości, bronią wolności w Europie, również polskiej wolności. Mamy taką sytuację, że już graniczymy z obwodem królewieckim, a więc z Rosją na północy, Białoruś de facto jest dziś częścią Rosji, a reżim Łukaszenki jest agresywny wobec Polski, czego dowodem są ataki na polską granicę przy użyciu migrantów, z Bliskiego Wschodu i one wciąż mają miejsce – relacjonował polityk.

– Więc gwarancją naszego bezpieczeństwa jest to, żeby południowo-wschodnia granica była granicą z Ukrainą, a nie Rosją – dodał minister Błaszczak.

Przeczytaj również:  Prezydent Duda w amerykańskiej telewizji. Otrzymał bardzo niewygodne pytanie

Postępowanie zachodu wobec wojny na Ukrainie

Jak podkreślił szef MON, w poniedziałek miały miejsce rozmowy przedstawicieli ministrów obrony ponad 40 państw.

– Sojusz Północnoatlantycki to 30 krajów, 10 państw zostało zaproszonych przez Lloyda Austina – sekretarza obrony USA. Rozmawialiśmy na temat sytuacji militarnej, na temat wsparcia Ukrainy, to było drugie spotkanie. To jest koordynacja działań wolnego świata. To są dobre rozmowy i świadczą o tym, że wolny świat opowiada się za wsparciem Ukrainy. Mogę powiedzieć, że jest szansa na rozejm i pokój w Ukrainie – dodał minister Mariusz Błaszczak, który nie krył, że najbardziej rozczarowany jest postawą niemieckich władz wobec Kijowa.

– Jestem rzeczywiście zawiedziony postawą Berlina, ale z drugiej strony polityka niemiecka taka była przez lata, nie miejmy złudzeń. To niektórzy w Polsce zamykali oczy albo kierowali się własnymi interesami politycznymi, jak chociażby Donald Tusk i przystawali na to – wyjaśniał polityk.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najnowszy sondaż. Sześć ugrupowań w Sejmie. Jaki wynik Konfederacji?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sośnierz, Dziambor, Kulesza ogłaszają start partii Wolnościowcy. Na czym opiera się jej program? [WIDEO]

Przeczytaj również:  Rozenek na fotelu obrotowym w "Dzień dobry TVN". Internauci nie wytrzymali [WIDEO]

Źródło: 300polityka.pl

(Visited 121 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj