Grzegorz Braun z Konfederacji skomentował słowa Mateusza Morawieckiego o Norwegach, które wywołały wiele konsternacji wśród internautów. Zdaniem prawicowego posła szef polskiego rządu „ujawnił” się jako komunista-marksista.

– Szczęść Boże Norwegom! Serdeczne pozdrowienia, my Konfederaci, machamy do was, bo pamiętamy, że przez tysiąc lat nasza historia bywała wspólna, od kiedy piastowskie księżniczki wchodziły do dynastii skandynawskich. To są piękne tradycje, których psuć nie będziemy. Dlatego, może nawet nie oburzamy się, tylko szydzimy z Mateusza Morawieckiego, który się ujawnił, nie po raz pierwszy z resztą, jako komunista – podkreślił Grzegorz Braun podczas konferencji.

Konserwatywny polityk ocenił, że Morawiecki odkrył karty i tym samym ujawnił się jako „komunista-marsksista, który pojmuje gry rynkowe, jako gry o sumie zerowej”.

Zdaniem posła Konfederacji Morawiecki „nie potrafi konstruować wizji przyszłości inaczej niż przez zaglądanie innym do kieszeni i wtykanie ręki bardzo głęboko do kieszeni polskich podatników”.

Konfederata wyjaśnił, że polityk PiS z pewnością zazdrości Norwegom, którzy są bardziej gospodarni niż aktualne władze w Warszawie.

W ocenie posła Brauna sankcje na Rosję w rzeczywistości uderzyły w Polaków. W dalszym ciągu kupujemy rosyjski gaz, tyle że teraz od Niemców.

Przeczytaj również:  Korwin-Mikke znowu szokuje. Legalizacja poligamii? "Gdyby sprowadzić odpowiednią ilość kobiet zza granicy..." [WIDEO]

– I tak źle i tak nie dobrze. Morawiecki powinien skorzystać z okazji, żeby raczej siedzieć cicho. Zwłaszcza, jako multimilioner, może miliarder, posiadacz rozmaitych nieruchomości, których wartość została – nie bójmy się użyć tego słowa – zatajona przed opinią publiczną – mówił przedstawiciel Konfederacji.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najnowszy sondaż. Sześć ugrupowań w Sejmie. Jaki wynik Konfederacji?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sośnierz, Dziambor, Kulesza ogłaszają start partii Wolnościowcy. Na czym opiera się jej program? [WIDEO]

źródło: Twitter

(Visited 279 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj