Najnowszy sondaż United Surveys dla WP nie pozostawia złudzeń. Prawo i Sprawiedliwość wciąż pozostaje niekwestionowanym liderem na tle innych formacji politycznych.

Sondaż wykazał, że do Sejmu dostałoby się sześć ugrupowań. Na partię Jarosława Kaczyńskiego głos oddać chce 36,2 proc. badanych. Jeżeli chodzi o Koalicję Obywatelską to wskazało ją 25,2 proc. respondentów.

Trzecie miejsce przypadło Lewicy, która cieszy się poparciem 9,2 proc. ankietowanych. Na czwartym miejscu znalazła się Polska 2050 Szymona Hołowni, na którą chce głosować 8,4 proc.

Na kolejnym miejscu uplasowało się PSL na które głosować chce 5,7 proc. respondentów. Jedyne prawicowe ugrupowanie w Sejmie – Konfederacja może liczyć na 5,2 proc.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski przeprowadzono dzięki metodzie CAWI w dniach 20-21 maja 2022 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej grupie 1000 dorosłych Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Małpia ospa atakuje Europę. Pierwszy kraj wprowadza kwarantannę

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Była próba zamachu na Putina”. Szef wywiadu ujawnił, kiedy mogło do tego dojść

źródło: wp.pl

(Visited 102 times, 1 visits today)
Przeczytaj również:  Tragedia podczas finału WOŚP. Nie żyje 46-letni trener

1 KOMENTARZ

  1. Pisowi ucieklo do holowni ktorego oplaca soros. Dodatkowo i ja ucieklem ale bezobjawowo bo juz nie wierze ze moj wybor cos moze. POLSKA posuwa sie w zgnilizne jak zachod tylko jestesmy 50lat za murzynami..50 lst w przenosni bo sodoma i gomora przyspiesza a ludzie staja sie obojetni.dodatkowo niedlugo bedziemy kalifatem jak zachod

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj