Sylwia Spurek złożyła wyjątkowe życzenia Polakom. Eurodeputowana wykorzystała okazję, by uświadomić ich w temacie cierpienia karpi.

– Wiele z nich umrze jeszcze tam, inne, wciąż żywe, zostaną włożone do foliowych toreb jeszcze inne zabite przez niewprawione ręce któregoś z domowników. Dla wielu z nas rozpoczynają się ważne święta. Pamiętajcie, że każde święta mogą być wegańskie – powiedziała Sylwia Spurek.

Europosłanka zwróciła uwagę na wielkie cierpienie zwierząt przywołując sytuację karpia, który jest symbolem świąt Bożego Narodzenia w naszym kraju.

– Każdy świąteczny stół może być bez cierpienia, może być symbolem szacunku dla życia każdej myślącej, czującej istoty. Może warto w tym roku zrezygnować z karpia na wigilijnych talerzach, który, zanim na nie trafi często spędza długie dni w małych, zatłoczonych zbiornikach w supermarketach i na targach – podkreśliła polityk głęboko przejęta cierpieniem zwierząt.

– Wiele z nich umrze jeszcze tam, inne, wciąż żywe, zostaną włożone do foliowych toreb jeszcze inne zabite przez niewprawione ręce któregoś z domowników – stwierdziła.

Przypomniała również o głośnym sporze sądowym o karpia, w którym brała udział adwokat Karolina Kuszlewicz.

Przeczytaj również:  „Wiem, że kryzys, ale bez przesady”. Choinka w Zielonej Górze zadziwiła prezydenta miasta

– Pamiętajmy, że każdy świąteczny stół może obyć się bez cierpienia, może być symbolem szacunku dla życia każdej myślącej, czującej istoty. Wszystkim Wam życzę więc radosnych, empatycznych i spędzonych zgodnie z Waszymi osobistymi potrzebami i przekonaniami ostatnich dni 2021 roku! – zakończyła.

Zobacz również: Klaudia Jachira ponownie dała o sobie znać. Tym razem zmieniła słowa polskiej kolędy [WIDEO]

Zobacz również: Hołownia rzucił wyzwanie liderom opozycji: „Jestem gotowy do debaty”

Źródło: Twitter.com

(Visited 150 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj