Szymon Hołownia, były kandydat na prezydenta obwieścił, że nie obawia się rywalizacji o miano lidera opozycji.

– Jestem gotowy do takiej debaty jeszcze dzisiaj – powiedział Szymon Hołownia na antenie TVN24 w rozmowie z Moniką Olejnik.

Lider Polski 2050 jest przekonany, że koniec rządów PiS zbliża się wielkimi krokami. Polityk już wiele razy wspominał o przedterminowych wyborach, teraz jest jednak pewien, że los Jarosława Kaczyńskiego jest już przesądzony.

– PiS gnije, PiS się kończy, ja nie mam co do tego żadnych wątpliwości. To gnicie jeszcze chwilę potrwa, my powinniśmy się już dziś zastanawiać co dalej, bo niezależnie od długości tej agonii musimy być gotowi na jej koniec – mówił Hołownia.

Lider Polski 2050 ma jednak świadomość, że opozycja potrzebuje debaty, która wyłoni lidera całego bloku. W tym miejscu nawiązał do propozycji byłego szefa PO.

– Szanuję Grzegorza Schetynę, ale nie uważam za słuszne na przykład odwoływania się do koncepcji Okrągłego Stołu, bo to było dobre 30 lat temu. Ja bym wolał debatę, ja bym wolał zobaczyć wreszcie debatę choćby liderów opozycji. Ja jestem gotowy do takiej debaty jeszcze dzisiaj, no dzisiaj to już może nie, ale może państwa stacja coś takiego zorganizuje z Donaldem Tuskiem stanąć przed jedną kamerą, przed ludźmi, z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem i zapytajcie nas o program, jaki mamy pomysł na Polskę – mówił Hołownia.

Zobacz również: Święta bez niezaszczepionych członków rodziny? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia wpadł na zaskakujący pomysł

Zobacz również: Bezwarunkowy Dochód Podstawowy? Koszty programu są ogromne i zastanawiają krytyków

Źródło: TVN24.pl, wmeritum.pl

(Visited 129 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj