Poseł Konfederacji Konrad Berkowicz przeprowadzał w ostatnim czasie kontrole w sanepidzie, o czym też poinformowała sama partia. Interwencje polityka zbiegły się w czasie z decyzją Głównego Inspektora Sanitarnego, który polecił wycofanie się z kontrowersyjnych wytycznych i „udawanych kontroli”.

Posłowie Konfederacji odtrąbili sukces po szeregu kontroli przeprowadzonych przez Berkowicza i decyzji Głównego Inspektora Sanitarnego. Ten nakazał zaprzestanie nachodzenia przedsiębiorców z tzw. gotowcami.

Skoro sanepid i urzędy podhalańskie gnębią przedsiębiorców, zastraszają przedsiębiorców, to ja korzystając ze swoich uprawnień posła, idę skontrolować sanepid — poinformował wcześniej poseł Konrad Berkowicz.

Kierownik ma obowiązek złożyć mi informację we wszelkich sprawach. Będę o to, ile interwencji zostało przeprowadzonych, na czyj wniosek te interwencje. Będę pytał też być może o rzeczy niewygodne, jak wypłacane nagrody. I wtedy sanepid poczuje, jak to jest być gnębionym kontrolami oznajmił polityk.

Media społecznościowe obiegły nagrania z przeprowadzonych wizyt. Jakiś czas potem Główny Inspektor Sanitarny wystosował do terenowego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej polecenie wycofania wytycznych dotyczących nachodzenia właścicieli kawiarni, barów i restauracji z gotowymi karami administracyjnymi.

Przeczytaj również:  Warszawa: Atak karków na pasażera seata. Internauci zbulwersowani [WIDEO]

Co ciekawe, Główny Inspektor Sanitarny zarzeka się, że nie wydawał wcześniej wytycznych, które sam teraz odwołuje.

Przeczytaj również: Sanepid kontrolował przedsiębiorców. Poseł Berkowicz skontrolował sanepid [VIDEO]

Przeczytaj również: Szumowski odnaleziony w bardzo nietypowym miejscu: „Jest i nasz drogi Respiro, król miasta”

Źródło: NCzas

(Visited 13 837 times, 1 visits today)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj