Sondażownia Civey na zlecenie niemieckiego tygodnia „Der Spiegel” przeprowadziła badania, z których wynika, iż problemy UE z zamówieniami szczepionek przeciwko COVID-19 negatywnie wpłynęły na wizerunek wspólnoty.

Aż dwie trzecie badanych w sondażu Civey wyraziło pogląd, że wizerunek UE uległ znaczącemu pogorszeniu.

— W Brukseli nie twierdzi się już nawet, że wszystko poszło dobrze z unijnymi zakupami szczepionek przeciw koronawirusowi, bo problemy z dostawą są zbyt oczywiste, a kampanie szczepień są w wielu krajach zbyt powolne. Niedawno przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen musiała przyznać w Parlamencie Europejskim, że UE spóźniła się z zatwierdzeniem szczepionek — pisze o sprawie tygodnik „Der Spiegel”, na zlecenie którego przeprowadzono badanie.

Przeczytaj również: Sukces Konfederacji. Sanepid poddaje się i wycofuje po szeregu interwencji: Jest decyzja GIS

22 procent respondentów odpowiedziało, że reputacja UE „ma tendencję do pogarszania się”, zaś 42 procent uznało, że wizerunek wspólnoty „wyraźnie się pogorszył”.

Według miażdżących wyników sondażu także powszechna opinia na temat pracy przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen jest dużo bardziej negatywna niż wcześniej. Potwierdziło to dwie trzecie badanych.

Przeczytaj również: Patryk Jaki nie zostawił suchej nitki na eurokratach: „Szef europejskiej dyplomacji demonstracyjnie jedzie do Moskwy…”

Źródło: Tysol

(Visited 530 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj