Facebookowy fanpage „ZUM na WUM”, prowadzony przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, opublikował wpis, w którym poddano krytyce sposób informowania o aferze ze szczepionkami dla celebrytów. Gromy spadły między innymi na „Fakty” TVN.

Fanpage „ZUM na WUM” powstał w celu nagłośnienia nieprawidłowości, do których dochodzi na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Studenci uczelni twierdzą, iż jej rektor prof. Zbigniew Gaciong od samego początku wiedział o szczepieniu celebrytów, polityków i aktorów.

— Lista nazwisk wciąż się powiększa. Póki co podawane przez nas nazwiska potwierdzają się w 100%. A na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską… napisano.

Prowadzący stronę wzięli pod lupę rzetelność materiałów, które pojawiły się w sobotnich serwisach informacyjnych. Studenci informują, że znaczna część reportaży i artykułów tworzona była we współpracy z nimi, bądź też na podstawie wpisów pojawiających się na fanpage’u.

— Obejrzeliśmy przygotowane przez największe w Polsce stacje telewizyjne wieczorne programy informacyjne. Większość z nich powstawała we współpracy z nami bądź na podstawie naszych wpisów. Wielokrotnie nie zgadzaliśmy się z zamiataniem pod dywan afer z respiratorami, maseczkami, a przez kolejne błędne decyzje, brak przygotowania zarówno Szpitali jak i Uczelni Medycznych, wielu z nas ma wątpliwości czy w kończąc studia będzie gotowym być dobrym medykiem zakomunikowano na Facebooku.

Prowadzący „ZUM na WUM” odnieśli sie do wieczornych „Faktów” telewizji TVN. Reportaż, który wyemitowała stacja, jest zdaniem studentów kompletnie nieobiektywny.

Chcąc być obiektywni, musimy jednak podkreślić, że nie możemy zostawić narracji Faktów TVN bez komentarza. Materiał dot. skandalu na WUMie był tendencyjny, przygotowany i ma na celu mydlenie oczu. Tłumaczenia gwiazd, że są 60+ i że w ostatniej chwili dowiedziały się o szczepieniach jest nieprawdziwy… oceniono.

Co więcej gwiazdy weszły do kolejki przed czekającymi w niej MEDYKAMI. Akurat przechadzały się w pobliżu i dostały telefon więc wszyscy przybiegli na określoną godzinę. A do dnia publikacji przez nas informacji o szczepieniach celebrytów nikt nie chciał się tym chwalić brzmi kolejny fragment wpisu.

— Lista nazwisk wciąż się powiększa. Póki co podawane przez nas nazwiska potwierdzają się w 100%. A na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską… zapowiedziano na końcu.

Przeczytaj również: Aktorka otrzymała propozycję zaszczepienia się poza kolejnością. Zdecydowanie odmówiła: „My cię zaszczepimy, a ty w zamian…”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 3 536 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj