Ministerstwo Zdrowia w osobie szefa resortu Adama Niedzielskiego, poinformowało na Twitterze o planach rozszerzenia tzw. „grupy 0”, czyli Polaków, którzy zostaną zaszczepieni na COVID-19 w pierwszej kolejności.

Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, że decyzją z 31 grudnia 2020 roku grupa „0” zostanie rozszerzona o rodziców wcześniaków. Decyzję wytłumaczono tym, iż dotychczas rodzice nie mogli być przy swoich dzieciach z powodu pandemicznych obostrzeń.

Rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie 0, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać swoje dzieci w szpitalach. Priorytet w dostępie do szczepień musi wynikać ze szczególnego ryzyka i potrzeby a nie znajomości lub statusu publicznego zakomunikował minister Adam Niedzielski na Twitterze. 

Swoją wdzięczność wyraził twitterowy profil Fundacji Koalicji dla Wcześniaka:

Panie Ministrze @a_niedzielski @MZ_GOV_PL tak bardzo się cieszymy i dziękujemy za włączenie rodziców hospitalizowanych wcześniaków do grupy 0, to oznacza koniec separacji! Dziękujemy z całego serca!!!!! napisano w odpowiedzi.

Przeczytaj również: „Dno dna. Nawet nie chce mi się tego komentować. To jest tak paskudne, tak obrzydliwe” Miller besztany przez internautów

Szczepienia przeciw COVID-19 ruszyły w ubiegłą niedzielę. Jako pierwsi szczepionkę otrzymają pracownicy służby zdrowia. Następni w kolejności będą pracownicy służb mundurowych, seniorzy oraz nauczyciele.

Przeczytaj również:  Hiszpania na korridzie ramię w ramię z Polską przeciwko całej Unii wściekłych byków!

Przeczytaj również: Studenci WUM: „Na liście wciąż są dwa nazwiska, które wstrząsną Polską”

źródło: Do Rzeczy

(Visited 374 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here