Wirusolodzy z Brazylii odkryli nowy wariant koronawirusa, który może być odporny na przeciwciała. Powołujący się na WHO dziennik „El Mundo” nie ma dobrych wieści. Wiele wskazuje na to, że przed nami coraz gorsza perspektywa.

Brazylijskie Towarzystwo Wirusologii (SBV), potwierdziło występowanie nowego szczepu już na terenie 21 gmin stanu Sao Paulo, na południowym wschodzie kraju.

Badacze donoszą, że nowy wariant pochodzi prawdopodobnie od szczepu, który odkryto po raz pierwszy w mieście Manaus — położonym w Amazonii. Od kilku miesięcy doprowadza on do zakażeń w brazilijskiej populacji.

Zobacz również: Strajk Kobiet krytykuje podręczniki i żąda edukacji równościowej: „Model rodziny z faszystowskiej matrycy”

Zgodnie z informacjami zdobytymi przez dziennik „El Mundo”, nowy wirus zawiera mutację L452R, która związana jest z dużo większym potencjałem w zarażaniu ludzi.

— Ten nowy wariant koronawirusa odkryty w Sao Paulo jest odporny na przeciwciała — zrelacjonował w środę „El Mundo”.

Sao Paulo jest stanem najbardziej poszkodowanym przez pandemię. Do tej pory na koronawirusa zmarło tam oficjalnie ponad 109 tys. osób, a zachorowało 3,2 mln. W skali całego kraju odnotowano nawet 452 tys. ofiar śmiertelnych, a także 16,2 mln infekcji.

Przeczytaj również:  „Nie sądzę, żeby Putin blefował”. Zełenski nie ma wątpliwości

źródło: nczas.com

(Visited 2 666 times, 1 visits today)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj